ISSN 1335-8715

09-08-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Bludy o liberálnej ekonómii

Často aj ekonomicky vzdelaní ľudia vyslovujú voči liberálnym ekonomickým školám výhrady, v ktorých im pripisujú niečo, čo tieto školy nehlásajú. Za nezmyselné a protirečivé argumenty potom skrývajú vlastné ideologické výhrady proti slobodnému trhu a slobodnému obchodu.

Reakcia na príspevok

RE: ano
autor: msarkozy
pridané: 11-08-2006 13:32


Úpadok každej aristokracie spravidla prichádza po dlhšom období stabilizácie a prosperity - následkom jej "domestifikácie" - dlhého života v pohodlí, keď už pôvodný typ morálneho správania potrebného na dosiahnutie počiatočného úspechu nie je potrebný. Preto je obvykle hlavným dôvodom úpadku sociálna nepriepustnosť spoločnosti, ktorá zabraňuje aby sa aristokracia obmieňala a žila v neustálej konkurencii, ktorá by ju viedla k otužilosti. Myslím, že také či onaké sexuálne úchylky sú buď dôsledkom spomínanej neotužilosti, alebo nehrajú žiadnu rolu. Rovnako dobre by sme mohli napr. povedať, že homosexuálne správanie grékov im umožnilo vojenskú prevahu - najstatočnejšie oddiely už v počiatkoch vzostupu grékov boli homosexuálne - ale to je samozrejme taká istá blbosť ako tvrdiť, že "teplomilnosť" antiky bola koreňom jej úpadku. :D

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group