ISSN 1335-8715

13-06-2005   Martin Pener   EUtópia   verzia pre tlač

Šľachetné myšlienky a pomýlená cesta

Do Bruselu pred pár dňami zavítal netradičný hosť. Nebol to nik iný ako Bono Vox – líder skupiny U2. So šéfom Európskej komisie zotrval v dlhšom srdečnom rozhovore. Bono Vox loboval za výrazné zvýšenie (rozvojovej) pomoci Európskej únie Afrike. Chalanisko to nepochybne myslí úprimne.

Reakcia na príspevok

Matematika, nie ideologia.
autor: LIBERTARIAN
pridané: 15-06-2005 10:46


BRANO :
Mas uplne pravdu.
Iba zaslepenec nevidi podstatu hladu v Afrike –
1. Tamojsia technicka a ekonomicka uroven a prirodne podmienky su schopne uzivit urcity pocet ludi. Pretoze sa stale rodi viac ludi, tak ten prebytok zomiera.
2. Ak vonkajsie potravinova pomoc zachrani TISIC ludi, tak zachraneni ludia o par rokov zvysia prirastok obyvatelstva o 2 tisic , takze potom zomrie o DVE TISIC ludi VIAC. Ak im posleme dalsie jedlo, o par rokov ich bude 5 tisic.
3. Pokial nie je prirastok ludi NIECIM regulovany, tak VZDY dojde k regulacii prirodzenej – k umieraniu hladom. Tieto zakonitosti nesuvisia z ideologiou ani nabozenstvom – je to jednoducha matematika. Je smutne, ze sa z toho robi ideologicka zalezitost.

Tych spominanych bohatych diktatorov sa nezastavam. Pravdou vsak ostava, ze ak by svoje bohatstvo porozdavali narodu, tak akurat posunu smrt hladom o par rokov - ale potom zomrie este viac ludi.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group