ISSN 1335-8715

13-06-2005   Martin Pener   EUtópia   verzia pre tlač

Šľachetné myšlienky a pomýlená cesta

Do Bruselu pred pár dňami zavítal netradičný hosť. Nebol to nik iný ako Bono Vox – líder skupiny U2. So šéfom Európskej komisie zotrval v dlhšom srdečnom rozhovore. Bono Vox loboval za výrazné zvýšenie (rozvojovej) pomoci Európskej únie Afrike. Chalanisko to nepochybne myslí úprimne.

Reakcia na príspevok

RE: Najvacsi pocet diktatorov na meter stvorcovy.
autor: Nepodpisany
pridané: 15-06-2005 7:37


A ked uz som zacal s niecim tak este pridam: Osobne sa divim ako moze nejaky Slovak obvinovat Zapad, kapitalizmus, Ameriku z hladomoru v Afrike. Obzvlast sa divim ak to hovori Slovak. Ved my mame nas maly treti svet za dverami a vsetko co sa deje v tretom svete mame vsetci v romskych osadach na okraji nasich miest.
1. Je znamy fakt, ze drogy a alkohol su v Afrike konzumovane viac nez by na hladomorom trpiaci kontinent bolo normalne.
2. Vsetci pozname pripady vydieracov v romskych osadach. Je to paralela k africkym diktatorom a warlordom. rovnako ako u nas aj v Afrike parta miestnych "ostrych chlapcov" vysava vsetky peniaze z ludi, len v Afrike je to este o stupen horsie, kedze peniaze nik nema tak nastupuju trebrs otrocke prace.
3. Vsetci dobre vieme, ze problem slvoenskych Romov nie je v tom, ze su vykoristovany Slovakmi, ale ze nemaju vzdelanie, neovladaju ziadne remeslo, ktorym by sa dokazali uzivit. Socialne davky(paralela k humanitarnej pomoci) spravili to, ze Romovia uplne prestali chodit do skoly, vsak na co...

Inac povedane, ak by Zapad vyslal do Afriky ucitelov a skolitelov miesto humanitarnej pomoci vysledok by bol omnoho lepsi. A cim viac humanitarnej pomoci tym viac hladnych Arficanov, lebo presne ako nasi romovia nemaju lepsej roboty.
A tak dalej. Myslim, ze tych paralel je dost.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group