ISSN 1335-8715

13-06-2005   Martin Pener   EUtópia   verzia pre tlač

Šľachetné myšlienky a pomýlená cesta

Do Bruselu pred pár dňami zavítal netradičný hosť. Nebol to nik iný ako Bono Vox – líder skupiny U2. So šéfom Európskej komisie zotrval v dlhšom srdečnom rozhovore. Bono Vox loboval za výrazné zvýšenie (rozvojovej) pomoci Európskej únie Afrike. Chalanisko to nepochybne myslí úprimne.

Reakcia na príspevok

RE: Najvacsi pocet diktatorov na meter stvorcovy.
autor: Dewey
pridané: 15-06-2005 7:32


Mne sa uz na tieto ciernobiele nazory reagovat nechce.(uz to tu bolo prepierane mnohokrat). Je to ta ista poviedka len s tym, ze sa zaclenila nova postava - Bono.
Len male "doplnenia" - ak sa hovori o hlade staci poukazat na to, ze tam nikdy takyto hlad neexistoval, komunitne hospodarstvo si plnilo lepsie ulohu ako to dnesne. Podobne dopadla Cina a Rusko, ked tam zacali vystrajal komunisti.
Nielen kolonizacia ale aj to, co jej nasledovalo... hlad v Somalsku (jeden z najvypuklejsich azda) bol do velkej miery dany udrziavanim diktatora, ktory vyvrazdil celu demokraticku opoziciu a nakoniec paradoxne necitlivy prisnun pomoci, ktory skoncil fiaskom a zdecimoval aspon trochu prezivajuce komunitne hospodarstvo.
Komunitne hospodarstva rozbijalo aj kolonialne panstvo ktore nerespektovalo prirodzene vlastnictvo pody a dnes je vlastnictvo v mnohych krajinach zalezitostou len malej skupiny vlastnikov. Tam nepomoze velmi ani vyvoz, dokonca to moze znamenat este vacsi hlad.(Ale to je naozaj velmi specificke)
Kazda Africka krajina ma nejake specifikum, ale v mnohych sa daju idenfikovat podobne zdroje problemov ako v Somalsku.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group