ISSN 1335-8715

08-06-2005   Jozef Filko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Poistenie v stredoveku

V dnešnej dobe je slovo sociálny v TOP 10 politického slovníka. Veľká časť obyvateľstva si jeho vznik iste spája so vznikom socialistických a im podobných myšlienok. Tradičnou oblasťou, kde sa toto slovíčko vyskytuje je poistenie...

Reakcia na príspevok

RE: Tomas
autor: Dewey
pridané: 14-06-2005 20:14


>Tyrane dieta je predsa riesene trestnym zakonom?

Co to meni na argumentacii, mal som pocit, ze je to jasne. Ostatne, zakony, teda neosobna autoria, to nie je stat? Zanedbanie starostlivosti je tiez otazkou trestneho prava.

Neviem, co su evidentne veci resp. je to rovnako vagne slovo ako moje citlive posudzovanie pri vymedzovani vztahov medzi jednotlivcami prostrednictvom zakona. Zjednodusene. Kladiem Za urcitou hranicou sa ono sexualne harasenie dalo zneuzit a na to pravdepodobne narazas a dosledky existencie takehoto zakona boli zasadnejsie ako keby neexistoval. Stal sa tyranskym resp. tyranskejsim ako status quo. Takato uvaha je naplananim mojej poziadavky na "citlive posudzovanie".
Na druhej strane aj sexualne obtazovanie je tyrania, je zneuzitim moci, ktoru ma napr. nadriadeny nad podriadenym. Pripadne kolega nad kolegom, ak sef dany stav ignoruje.(zena napr. mu da tazko po papuly, aby agresiu zastavila). Cize uvahy o zakonej ochrane tu nestoja na vode. Podstatne su vsak negativne dosledky velmi benevolentneho zakona, ktore prax potvrdila.
Po citilivom posudeni sme dosli k tomu, ze zakon v takejto podobe je zly a mozeme diskutovat dalej ako ho zmenit, alebo ci ho uplne neodtranit.
"Citlive posudenie" je mozno v konecnom dosledku u mna zaroven naplnanim tvojej poziadavky na "evidentnost".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group