ISSN 1335-8715

05-06-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Kultúra - odpoveď na slovenskú otázku

Slovo „kultúra“ je v posledných dňoch skloňované vo všetkých pádoch. Bývalé tváre Slovenskej televízie sa spojili do „Iniciatívy za verejnoprávnosť“ a nekultúrnosť slovenského národa zhodili na plecia jediného muža: Richarda Rybníčka.

Reakcia na príspevok

RE: Liboši a Bolševici sa vždy ľúbili
autor: Abendland
e-mail: Abendland77@hotmail.com
pridané: 14-06-2005 18:55


V podstate sa dá s Tebou, Milton, súhlasiť. Keďže sa necítim byť povolaný na to, aby som sa vyjadroval k ekonómii a ekonomike, boli moje slová adresované na tému "hodnoty/politika/názorová orientácia". S Vami - pravicovými liberálmi (v podstate Libertariánmi) mám niekoľko Tebou spomínaných téz spoločných, nutne sa však v niekoľkých bodoch líšime.
K tej svadbe - áno, zákony to povoľujú. (Ako si sám povedal, ak je sobáš i zo strany ženícha i zo strany nevesty dobrovoľný.) Je tam však CIC (Codex Iuris Cannonici), ktorý tu viaže určité podmienky na to, aby bol ten sobáš platný cirkevne. Tie ako katolík musím/mal by som rešpektovať. Isteže, Codex nezaväzuje Evanjelika, ani Žida. A pochybujem, žeby mala katolícka cirkev ašpirácie danú situáciu meniť. To len tak na okraj.
Zámerne som tento Tebou navrhnutý príklad rozvinul preto, lebo neustále sa tu zo strany SME, "Lož" - Mush U I T (ten ich reklamný slogan in English za použitia spellingu)...a iné Wischpapierzeitungen démonizuje Cirkev, že buduje "katolícky štát". Cením si ľudí, ktorí takýmto chyméram, hoci Vieru v praxi uplatňujú inak ako ja, neveria. Ale ľavoliberáli? To je celá ich agenda, pindať, pišťať, útočiť. U Vás - pravicových liberálov nemám pocit hnusu, keď čítam Vaše názory, alebo hodnotím pôsobenie v politike (VVD v Holandsku, či FDP (no, dajme tomu) v Nemecku. Len si poviem - tu a tam to vidím inak. Ľavoliberálnych a bolševikov vystátť nemôžem. To je všetko.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group