ISSN 1335-8715

22-09-2003   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

Európska os zla

Kresťanskodemokratickí politici, ktorí založili EÚ, mali jednoduchý cieľ: aby v Európe konečne prestali rinčať zbrane. Toto sa im podarilo, posunuli kontinent do postmodernej éry, kde už žiadna vojna medzi členmi nie je možná. To ale neznamená, že skončilo to, čo Európu charakterizuje od čias Krištofa Kolumba: a to snahy niektorých európskych národov o nadvládu nad všetkými ostatnými.

Reakcia na príspevok

tiso vs. dzurinda
autor: Alexander Botev
pridané: 23-09-2003 8:31


Porovnavat Tisa s Dzurindom to je kusok silne, nemyslis???

Pokial viem (a ak to nie je pravda, urcite ma niekto opravi), Tiso bol sudeny ako vojnovy zlocinec a bol uznany vinnym a bol mu udeleny trest smrti obesenim.
Za Tisovej vlady sa tu prijmali nacisticke zakony, deportovali sa Zidia a Cigani (este vtedy sa im tak hovorilo) do koncentracnych taborov a ine ohavne svinstva.

Co na tom, ze si ich dal odobrovat nejakymi saskami, ktorym zobral realnu moc. Aj komunisti si nechavali odobrovat svoju poziciu obcanmi v pravidelnych volbach a tiez sa neda hovorit o prvkoch demokracie v tej dobe.

Uznavam, ze M. Dzurinda nie je uzasny predseda vlady, je pri moci pat rokov, ale nevsimol som si, ze by za tento cas nejakym ludom zakazal vlastnit majetok, poskytovat sluzby, predavat tovar, chodit do skol, ze by tychto ludi pozbavil ludskych prav, presunul mimo uzemia republiky apod.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group