ISSN 1335-8715

05-06-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Kultúra - odpoveď na slovenskú otázku

Slovo „kultúra“ je v posledných dňoch skloňované vo všetkých pádoch. Bývalé tváre Slovenskej televízie sa spojili do „Iniciatívy za verejnoprávnosť“ a nekultúrnosť slovenského národa zhodili na plecia jediného muža: Richarda Rybníčka.

Reakcia na príspevok

RE: Krivosikovi
autor: Dewey
pridané: 12-06-2005 21:43


Sorry Milton, len pokracujes v tej logike, ktoru som kritizoval. Preco sa to snazis nasit na socializmus, povedal som o zmysle v ktorom to mozno priradit k socializmu ale rovnako aj na prax, kde socialisti casto kritizuju taketo dotacie.(zvacsa, ked su v opozicii, potom to robi tak pravica ako lavica, co je celkom pochopitelne, kedze to robia aj ini hraci...)

Rovnost pred zakonom bez toho, ze sa posudi o akom zakone sa bavime, moze byt rovnako neliberalna ako cokolvek ine. Liberalizmus 19teho storocia akceptoval dalej to, ze napr. s detmi, lebo su v nevyhodnom postaveni pri vyjednavani zakon zaobchadza inak ako s dospelymi(neskor sa tento princip rozsiril aj sirsie) Cize rovnost z tejto pozicie znamena aj to, ze ak sa hocikto dostane do podobneho rozpolozenia, bude moct pozivat ochrannu ruku zakona, ze znevyhodnena skupina bude chranena pred tyraniou silnejsieho(cize pokym je ochranna a nie je tyraniou je legitimna). Takze s celym odvolavanim sa na rovnost treba zaochadzat opatrne.

A este sa odvolavat na predstavitela ochranarskych praktik, samozrejme len pre vyvolenych lobby kamaratov...to uz je silne cafe ;-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group