ISSN 1335-8715

05-06-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Kultúra - odpoveď na slovenskú otázku

Slovo „kultúra“ je v posledných dňoch skloňované vo všetkých pádoch. Bývalé tváre Slovenskej televízie sa spojili do „Iniciatívy za verejnoprávnosť“ a nekultúrnosť slovenského národa zhodili na plecia jediného muža: Richarda Rybníčka.

Reakcia na príspevok

RE: Liboši a Bolševici sa vždy ľúbili
autor: milton
webstránka: http://mises.org
pridané: 12-06-2005 17:09


No budem sa zas a opat opakovat ale co uz. Abendland tzv. Libosmi zjavne mysli "liberalov" resp. lavicovich liberalov. Urcite nie liberalov(klasickych). Urcite uz len preto nie ze liberalizmus je v zasadnom rozpores s antiUSamerikanizmom, pozitivnou diskriminaciou, ekologickym hystericizmom.
multi-kulti idea - he he he, fajn nazov, mozes si dat patentovat :-) Liberalizmus stavia na prve miesto jednotlivca. Ked sa katolik slobodne rozhodne ozenit s mohamedankou ktora s tym slobodne suhlasit tak liberalizmus nevidi ziadny dovod preco im to nedovolit a poklada to za ich plne pravo. Alebo snad uradnik, politik, ci cirkevny hodnostar vie lepsie co je pre nich dobre???
hodnotový nihilizmus (alias primitívny antikatolicizmus) - liberalizmus umoznuje ludom aby kazdy vyznaval svoje hodnoty posla vlastneho presvedcenia, nazoru.
napriklad USA- cirkev je tam striktne oddelena od statu, sloboda jednotlivca je tam postavena nad vsetko a vdaka tomu(podla niektorych napriek tomu) je USA narozdiel od Europy stale judeo-krestanskou kulturov a nie sekularnou. A prirodzene zakladne hodnoty spolocnosti su judeo-krestanske (napr. zabit je protizakonne, kradnut je protizakonne(konkretna aplikacia bozich prikazani do zakonov), atd. atd. )


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group