ISSN 1335-8715

05-06-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Kultúra - odpoveď na slovenskú otázku

Slovo „kultúra“ je v posledných dňoch skloňované vo všetkých pádoch. Bývalé tváre Slovenskej televízie sa spojili do „Iniciatívy za verejnoprávnosť“ a nekultúrnosť slovenského národa zhodili na plecia jediného muža: Richarda Rybníčka.

Reakcia na príspevok

RE: Liboši a Bolševici sa vždy ľúbili
autor: PeterS
pridané: 12-06-2005 12:19


Bohuzial, tentoraz si podlahol mystifikacii ty. Ja hovorim o starovekych dielach a hovorim o tom, ze drviva vecsina diel sa k nam dostala cez arabov (Tolledo). Preco asi portugalci a spanieli zacali so zamorskymi plavbami? O.i. mali zvladnutu navigaciu podla hviezd ale to prebrali od arabov. Tu je dolezite aj to, ze vedecky odkaz staroveku niekto rozvijal. Ze niekto vedel o com to je a predal to dalej. A o tom ti arabi boli.
Tam, kde kontinuita odkazu nebola, tam mame doteraz nejasnosti. Vid. tabulky Hermesa Trismogenesa. (tzv. Thvotove). Tie sa konkretne objavili zrazu v jednom ciernohorskom klastore, a ich rozsirenie podstatne pomohlo renesancii. Bolo to v istom zmysle preoranie prekrutenych a zdogmatizovanych myslienok ktor povodne sa velmi blizili k tym egyptskym. Ako hore, tak i dole. Nakoniec, panteon v egyptskej knihe mrtvych je velmi podobny panteonu anjelov v RKC.
Zakaz vlastnenia biblie ani u nizsich knazov vas neudivuje?
Hovorim, neprikraslujte si tu historiu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group