ISSN 1335-8715

08-06-2005   Jozef Filko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Poistenie v stredoveku

V dnešnej dobe je slovo sociálny v TOP 10 politického slovníka. Veľká časť obyvateľstva si jeho vznik iste spája so vznikom socialistických a im podobných myšlienok. Tradičnou oblasťou, kde sa toto slovíčko vyskytuje je poistenie...

Reakcia na príspevok

RE: a este jedna vec
autor: Dewey
pridané: 11-06-2005 19:55


1. Je to problem ich rodicov, ale moznosti su obmedzne, museli by deti drzat mimo spolocnosti alebo nosti na retazi a to nie je v ziadnom zmysle ziaduce.
Fajcivo a chlast v rukach deti zrovna nie je to, co by normalnemu rodicovy zrovna rodicom robilo dobre, ale oba fenomeny su do velkej miery dane "kulturne".
Nemaju vsak taky destruktivny vplyv na osobnost a nerobia cloveka tak neslobodneho ako drogy. Neexistuje striktna hranica medzi "tvrdymi" a "makkymi", ale zda sa mi prakticke medzi nimi rozlisovat. Vzdialil si sa od podstaty problemu s drogami, naozaj si myslis, ze bude mat take blahodarne ucinky, ako slubuju Tvoji kamosi libertariani?(cistota drog,zrusenie zdroja prijmov mafii su uvadzane pozitiva)(ale mnozstvo namietok, na ktore som zatial tusim ako recept pocul len nieco o ohradenych komunitach, ktore si urobia sami poriadok)

2. Nicomu som sa nevyhybal. Clovek, ktory sa rozhoduje slobodne, jeho osobnost je dostatocne obohatena o skusenost rozhodne najlepsie, co je pre neho najlepsie. Specificke situacie, akymi je drogova zavilost, ktora je nebezpecna aj pre ostatnych, pretoze bura "prirodzene" zabrany a robi, cloveka "nesvojpravnym" si vyzaduju specificke posudenie a rovnako treba zobrat a to najma, spominane nebezpecenstvo pre nase deti.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group