ISSN 1335-8715

05-06-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Kultúra - odpoveď na slovenskú otázku

Slovo „kultúra“ je v posledných dňoch skloňované vo všetkých pádoch. Bývalé tváre Slovenskej televízie sa spojili do „Iniciatívy za verejnoprávnosť“ a nekultúrnosť slovenského národa zhodili na plecia jediného muža: Richarda Rybníčka.

Reakcia na príspevok

RE: Liboši a Bolševici sa vždy ľúbili
autor: Dewey
pridané: 11-06-2005 15:33


Cirkev nech vyplna zivot tym, co o to stoja, co to potrebuju. Tam moze byt jej uloha ale nerozumiem, co je zle na tom, ze kazdy hlada pre seba zodpovedajucu poziciu viery vo svojom zivote. Moralnym robi cloveka konanie a nie to, o ake doktriny sa opiera. Moralnym robi cloveka to, ako sa sprava k ostatnym, nie to, ako rigidne sa drzi nejakych predpisov, ked je zrejme, ze naplnanie niektorych predpisov moze byt vo vztahu k inym amoralne.
Kazda krestanska cirkev ma iny pohlad na Evanielium a kazdy z krestanskych siekt ich mal rovnako, kym nedoslo k v podstate nasilnej monopolizacii krestanstva a jeho prerastaniu so statom, cim vznikla institucia - cirkev, tak ako ju pozname dnes. Opat, nech kazdy krestan sam rozhodne, ktora krestanska cirkev je najdostojnejsou nasledovnickou Krista.

Nemam potrebu merat pravolavym videnim a urcite nie HSLS.
Nevadil Ti antisemitizmus, ktory mal ciastocne zdroj aj v naroku na nabozensky monopol a urcite totalitaristicke zmyslanie, ktore tam boli spolocne pritomne, ruka v ruke s katolicizmom velmi dlho, aj ked sa predtym v demokratickom prostredi nemali velku sancu ukazat svoju skutocnu tvar?
Z akeho ineho pohladu podla Teba teda budeme hodnotit HSLS?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group