ISSN 1335-8715

05-06-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Kultúra - odpoveď na slovenskú otázku

Slovo „kultúra“ je v posledných dňoch skloňované vo všetkých pádoch. Bývalé tváre Slovenskej televízie sa spojili do „Iniciatívy za verejnoprávnosť“ a nekultúrnosť slovenského národa zhodili na plecia jediného muža: Richarda Rybníčka.

Reakcia na príspevok

RE: Liboši a Bolševici sa vždy ľúbili
autor: Abendland
e-mail: Abendland77@hotmail.com
pridané: 11-06-2005 10:50


K prvému ujúkaniu asi toľko: Hrozne veľa ľuďom, ktorí nežijú s Cirkvou by sa páčila situácia, ktorá ŽIAĽBOHU panuje na Západe - a síce, masy ľudí, ktorí nepraktizujú vieru, prikyvujú názorom, bežne šíreným médiami, neovládajú Vierouku, natožpak históriu, neveria v zázraky (nihilizujú Evanjelium) (ak vieš, to je tá základná štvorkniha kresťanského učenia, mapujúca život Ježiša), nepristupujú k Sviatostiam (Klartext: neaplikujú tzv. duchovný život) etc... Títo ľudia nevedia argumentovať v styku so svetskou väčšinou, lebo sa hanbia, že ich okolie odmietne, vysmeje, alebo sa bude od nich dištancovať. A keďže si mýlia štát a Cirkev (svetské zákony a Cirkevné zákony (voľakedy sa im hovorilo Božie)), myslia si, že aj Cirkev dozrela na akúsi "demokraciu". Tak si začínajú hovoriť po vzore Komančov "progresivisti" a požadujú niečo, isteže, verbálne lákavo zabalené, čo oficiálna Cirkev nemôže prijať. A keďže Zakladateľ povedal okrem iného "Choďte a učte...", Cirkev niekedy aj poúča. A to sa "Osvieteným" nepáči. Ale skôr či neskôr, podobne ako Voltaire, uznajú, že celý život hlásali pohodlnú "slobodu", ktorá ich prd naplnila.

A druhá polovica Tvojej reakcie:
Áno, časť vecí z prava (teraz myslím, politického prava) bola zlá. Aj keď HSĽS by sme každý kritizovali z iného uhla pohľadu. Mne nevadila ideológia, ale násilie, diktatúra, tyrania. Ale sotvačo nájdem dobré, čo kedy prišlo zľava. Sotvačo.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group