ISSN 1335-8715

05-06-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Kultúra - odpoveď na slovenskú otázku

Slovo „kultúra“ je v posledných dňoch skloňované vo všetkých pádoch. Bývalé tváre Slovenskej televízie sa spojili do „Iniciatívy za verejnoprávnosť“ a nekultúrnosť slovenského národa zhodili na plecia jediného muža: Richarda Rybníčka.

Reakcia na príspevok

RE: Liboši a Bolševici sa vždy ľúbili
autor: Dewey
pridané: 11-06-2005 10:21


"hodnotový nihilizmus (alias primitívny antikatolicizmus)"
ano, toto je typicky sposob odbijania kritikov ambicii jednej institucie vstupovat do sukromia ludi. V tomto zmysle to bude naozaj antikatolicke, v zmysle institucie, ktora je nositelom katolickej vierouky. Nie proti jej clenom, ktori jej vierouku uprimne vyznavaju a zrejme len mensia cast zdiela ich ambicie, aplikaciu vierouky, lebo zrejme nezije izolovana na piedestale, z ktoreho vidi najlepsie spravne hodnoty, uzrupuje si na ne patent a spravny prejav jednotlivca.
Zoberiem tu kritiku ruskovho zvazactva, komunizmu, hodnotoveho relativizmu uplne vazne, ked konzervativci, aspon ich podstatna cast da ruky prec napr. od (H)SLS ako udajnej nositelky krestanskej tradicie resp. dokaze jej priznat skutocne historicke miesto, dalsich zverstiev, ktore sa vo svete pod zastavou slobody napachali a je jedno ci pod zastavou cervenej alebo "zapadocivilizacnej".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group