ISSN 1335-8715

05-06-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Kultúra - odpoveď na slovenskú otázku

Slovo „kultúra“ je v posledných dňoch skloňované vo všetkých pádoch. Bývalé tváre Slovenskej televízie sa spojili do „Iniciatívy za verejnoprávnosť“ a nekultúrnosť slovenského národa zhodili na plecia jediného muža: Richarda Rybníčka.

Reakcia na príspevok

RE: Krivosikovi
autor: Dewey
pridané: 11-06-2005 10:09


Zda sa mi dost zabavny sposob rozdavania nalepiek - ak dotacie nie su liberalne, tak su socialisticke.
(mozno by sa dalo poukazat trochu nasilne na paraleli s konzervativnou politikou v prvej polovici 19teho storocia, ked vlada hrala v zaujme aristokracie,"danove ulavy",ochanarske praktiky atd.,konzervovanie zdierania rolnikov...)
Nieco podobne nepatri do tradicnej agendy socialistov, tak ako to nepatrila do agendy liberalnej. Su hlavne nezmyselne, destruktivne a nespravodlive. Lenze riesit sa to neda z pozicie narodneho statu. Ak by ziaden stat nepristupoval k podobnemu externalizovaniu nakladov, tok kapitalu by bol prirodzeny, snazil by sa dostat na trhy, kde je lepsi pomer medzi cenou prace a produktivitou ako jedneho z dolezitych faktorov.

Cize su, ale neliberalne su zjavne koli zdravemu rozumu, nie nejakej doktrine, ktora sa reakcne sformovala v liberalizme vo vztahu k feudalnemu statu a svojvoly vladnucej triedy, hoci sa dala, podobne ako v tomto pripade, aplikovat aj na postupne sa otvarajuce problemy. Vo vztahu k zviazanosti k produktivnym moznostiam v tej ci onej krajine tento problem pokryl az Ricardo a aj ked tento faktor je dolezity uz len v malej miere dnesnej ekonomiky.

Ci su socialisticke? Obavam sa, ze je to otazne. Znizovanie socialnych standardov pri preplacani si kapitalu a presuvanie verejnych zdrojov do sukromnych vreciek nesedi podla mna ani socialistom. Na druhej sa to da interpretovat ako snaha podriadit dobro jednotlivca profitu celku.(nove pracovne miesta vs. vynalozene zdroje). Nech povedia socialisti, nesnaz sa byt ich hovorcom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group