ISSN 1335-8715

08-06-2005   Jozef Filko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Poistenie v stredoveku

V dnešnej dobe je slovo sociálny v TOP 10 politického slovníka. Veľká časť obyvateľstva si jeho vznik iste spája so vznikom socialistických a im podobných myšlienok. Tradičnou oblasťou, kde sa toto slovíčko vyskytuje je poistenie...

Reakcia na príspevok

a este jedna vec
autor: Lukas Krivosik
pridané: 09-06-2005 12:46


A este jedna vec. "Intelektualne kapacity" typu Chmelar a spol. casto hovoria, o "nastupujucej noeliberalnej totalite", ktora svojimi thinktankovymi a kapitalistickymi pazurmi obmotava celu zemegulu.

Aj tento clanok ukazuje, ze ludia so socialnym citenim (nech uz je to cokolvek) sa v tom liberalnom systeme mozu presadit. Chmelar, Stefunko, Dewey, PeterS a Zolo sa kedykolvek mozu dat dokopy a prerozdelovat trebars aj sto percent svojho platu.

Ale ked chce clovek normalne podnikat alebo nebyt vystaveny statnemu natlaku, tak socialna demokracia mu tuto moznost nedava. Vezmime si Svedsko, Nemecko alebo Francuzsko. Kto tam nezapada do oficialnej etatistickej ideologie krajiny, ten je hned ostrakizovany.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group