ISSN 1335-8715

05-06-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Kultúra - odpoveď na slovenskú otázku

Slovo „kultúra“ je v posledných dňoch skloňované vo všetkých pádoch. Bývalé tváre Slovenskej televízie sa spojili do „Iniciatívy za verejnoprávnosť“ a nekultúrnosť slovenského národa zhodili na plecia jediného muža: Richarda Rybníčka.

Reakcia na príspevok

Libertarianovi
autor: Lukas Krivosik
pridané: 08-06-2005 14:01


Myslim, ze tentokrat s tym libertarianizmom prehanas. To akoze je spravne alebo liberalne, ked televizia ucelovo dezinformuje verejnost? Ked ma neprehladnu strukturu vlastnickzch vytahov? Ked medialnz trh deformuje kampanmi proti niektorym konkurencnym televiziam?

Podla tvojho chapania slobody je asi vrcholom liberalnej utopie somalske Mogadisho. Frekvencie predsa patria statu. Ak si myslis, ze to nie je liberalne, vezmi si napr. Honkong, ktory bol pod britskou nadvladou asi najliberalnejsou krajinou na svete. Napriek tomu vsetka poda bola vlastnictvom koruny a ak sa nemylim, britsky guverner prenajimal len drzbu k tejto pode.

Neviem, ci to takto v Britanii nie je nahodou stale. Takze (anarcho)kapitalizmus neznamena absenciu pravidiel, mily Libertarian. Vrelo odporucam novu ucebnicu Josefa Simu Ekonomie a pravo. Je to dobre citanie. Kiez by sa take ucebnice pisali u nas. Mozno nato ukecam nejakych mojich profesorov, ze nech si to prečitaju.

A ci moje nazory na Markizu nie su ovplyvnene nazormi pana Palka? Staci chodit po svete s otvorenymi ocami a potom uvidis, ze Palko mal na tu televiziu velmi realisticky pohlad.

Inak, teraz v lete chcem konecne dorazit Misesovu knihu Socializmus a vrhnut sa na Human Action. Mozno potom budem mat vacsie pochopenie pre "liberala" Ruska a jeho dvornu kamarilu;-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group