ISSN 1335-8715

05-06-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Kultúra - odpoveď na slovenskú otázku

Slovo „kultúra“ je v posledných dňoch skloňované vo všetkých pádoch. Bývalé tváre Slovenskej televízie sa spojili do „Iniciatívy za verejnoprávnosť“ a nekultúrnosť slovenského národa zhodili na plecia jediného muža: Richarda Rybníčka.

Reakcia na príspevok

Kultura...
autor: RoBo
pridané: 07-06-2005 8:32


Nerovnost je tu odnepamati. Bola aj bude. Socialna demokracia bojuje proti veternym mlynom. Vymyslena utopisticka teoria, ktoru sa nikde nepodarilo naplnit. Niektori ospevuju svedsky model, ale nepozru sa do statistiky slobodnych matiek, rozvodov a pod. To uz potom svedci o postupnom rozklade zvnutra.
Rovnost hlasaju aj krestanski filozofi, ale nie je to rovnost socialisticka. Je to rovnost pre Bohom, vo vsetkom a so vsetkymi dosledkami.
Zijem v obci, ktora sa hrdi tym, ze je katolicka a bohata na ludove tradicie. Katolicka obec, v ktorej ziskalo HZDS v ostatnych volbach 35 a KSS 10% volicov. Smutne.
Kultura naroda je nieco, co zijeme, a nie to, co sledujeme v televizii. Televizia ludi neskulturni, ludia mozu skulturnit televiziu. Ale to je asi rovnaka utopia, ako stat s nazvom Europa.
Ak za kulturu bojuju ludia ako Skrucany, ktory vyhlasi, ze knihy necita, lebo nebude citat nieco, co vyplodia niecie chore mozgy, tak to skutocne dodava 1000 slovam vahu...
A na zaver, pan Krivosik, prosim davajte si pred publikovanim clanky niekomu precitat, aby v nom neboli hrubky ako past na oko (vyplíva,tip clankov) To je postreh aj z minulosti ;)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group