ISSN 1335-8715

05-06-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Kultúra - odpoveď na slovenskú otázku

Slovo „kultúra“ je v posledných dňoch skloňované vo všetkých pádoch. Bývalé tváre Slovenskej televízie sa spojili do „Iniciatívy za verejnoprávnosť“ a nekultúrnosť slovenského národa zhodili na plecia jediného muža: Richarda Rybníčka.

Reakcia na príspevok

Autorovi :
autor: LIBERTARIAN
pridané: 06-06-2005 9:57


„ -Viac spoločenskej nerovnosti. Na Slovensku je v móde rovnostárstvo. No my potrebujeme naopak viac majetkovej nerovnosti a vytvorenie stabilnej elity, ku ktorej budú ostatní vzhliadať a ktorá si bude vedomá svojej spoločenskej zodpovednosti. „
- Ano, ale tato nerovnost by mala vzniknut ako PRIRIDZENY dosledok toho, ze SCHOPNEJSI zarobia viac. Nemoze to byt dosledok nejakeho statneho rozhodnutia. V sucasnosti je Slovensko az prilis NErovnostarske , ale vacsinou bohatnu darebaci vdaka kamaratom z politiky.

„ Zrušiť čo najskôr Slovenskú televíziu a zrušiť tiež Ministerstvo kultúry! Čas ukázal, že Slováci vlastne štátnu televíziu nepotrebujú. Keď pred rokom 2002 bola Slovenská televízia zadĺžená a nikto ju nepozeral, bolo to zlé. Dnes je finančne ozdravená a relatívne pozerateľná a podľa niektorých, je to stále zlé. Musí dôjsť k dôslednému oddeleniu kultúry od štátu. “
- SPRAVNE !!!

„Je nutné zastaviť úpadok kresťanstva na Slovensku. Formálne chodenie do kostola treba naplniť obsahom. Cirkvi by mali volať po elementárnej slušnosti v politike a v medziľudských vzťahoch. Ak chceme viac kultúrnosti, potrebujeme obnoviť postavenie Ježiša Krista v srdciach ľudí. Je na kresťanoch, aby ich bolo počuť. Je na nich, aby boli soľou zeme. Tento posledný bod je najdôležitejším predpokladom pre skultúrnenie slovenského národa. “
- Zial, samotna cirkev (a jej politicky predvoj – KDH ) dnes preferuje FORMALNE cirkevne prejavy pred vnutornymi hodnotami. Chodenie do kostola sa preferuje pred poctivostou. KONANIE CHARITY zo statnych penazi sa preferuje pred vzajomnou ludskou podporou.

„ Krivosik : Navrhujem STV zrusit a Mrkvize nepredlzit na rok licenciu. “
- Zrusenie SUKROMNEJ TV je priklad statneho tyranstva. A kvalita Markizy je iba zrkadlom „ kvality “ slovakov. Nic lepsie ako Markiza v SR nemame (ceske programy nemam na dosah !)


„ FRISO :
Diskusia o kultúre na Slovensku mi príde ako nezmyselná a možno je škoda sa nad ňou pozastavovať, keď kultúra je tu dávno mŕtva, v širokom i užšom zmysle... Aj celý tento spor je len diskusiou nad zapáchajúcou mŕtvolou. Na oboch stranách tohto marazmu. Rybníček je najlepším argumentom preto,že dnes STV nemá žiadne opodstatnenie a bolo by lepšie, keby žiadna STV nebola a keby skončil hneď zajtra bolo by to len dobre - rozhodne je veľkou hanbou KDH, že sa tento človek stal riaditeľom STV - pritom si nerobím ilúzie, že nový riaditeľ bude lepší. Skutočný úpadok kultúry je niekde inde... “
- Rybnicek je to jedine pozitivne, co sa nachadza v STV. Vdaka nemu je STV pozeratelna.
- Vyrok, ze „kultúra je tu dávno mŕtva, v širokom i užšom zmysle... “ je dost divny od KATOLIKA na Slovensku, kde „je 80% ludi veriacich“ .


A este k tej besede :
Je nestastim, ze Hrib sa ako moderator vyhyba priamemu zasahovaniu do diskusie. Je asi jediny, kto by v tej diskusii hovoril fundovane, uprimne a k veci.
V diskusii chybal „zastupca koncesionarov“ . Niekto, kto by im vysvetlil, ze „v krcme plati ten, kto objednava “. A kto by im vysvetlil, ze diskutuju a delia si CUDZIE peniaze ! Co sa medzi slusnymi povazuje za lupez !


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group