ISSN 1335-8715

05-06-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Kultúra - odpoveď na slovenskú otázku

Slovo „kultúra“ je v posledných dňoch skloňované vo všetkých pádoch. Bývalé tváre Slovenskej televízie sa spojili do „Iniciatívy za verejnoprávnosť“ a nekultúrnosť slovenského národa zhodili na plecia jediného muža: Richarda Rybníčka.

Reakcia na príspevok

tak nadejne clanok zacal a tak beznadejne skoncil
autor: Dewey
pridané: 06-06-2005 7:28


“Jednoducho ľudská nerovnosť je nielen prirodzená, ale súčasne aj žiadúca. Vždy tu bola a vždy tu bude. Ľavicoví politici sa mýlia ak pranierujú rastúcu nerovnosť v spoločnosti.”

Ano, oni o koze a Ty o voze. Laviciari, pokial mi je zname kritizuju ekonomicku nerovnost, ale ze by sa dnes, minimalne demokraticka lavica, stavala proti prirodzenym rozdielom v individualite jednotlivcov mi zname nie je.(a v tejto suvisloti, dokonca ani sam Marx nic take nerobil, ako dokaz Petrov citat) Ked hovoria a to aj spolu s liberalmi o rovnosti, maju na mysli “rovnost v rozlicnosti.” Paradoxne, ty volas po prirodzenej nerovnosti, ale nedokazes nejako stravit, ze moralne konanie a moralne konajuci clovek nemusi chodit do kostola a vzivat jeziska Krista, ze nabozenstvo vo svojom zivote nepotrebuje.Volas po prebudzani boha v srdciach ludi. Ano da sa to chapat dvoma sposobmi, katolicka cirkev zacne byt pristupnejsia ludom, prestane ludi modelovat ako z plasteliny a spravat sa arogantne, presne tak ako je v susednom rakusku, pripadane cirkviach liberalnych alebo bude pokracovat v zufalej snahe institucionalne “zavadzat” “lasku” do src ludi.
“Slovenská spoločnosť potrebuje viac nerovnosti, nie menej.”
Ak je nerovnost prirodzena, nepotrebuje jej ani viac a ani menej, ako je je. A ak ma byt prirodzena, da sa len vytovrit priestor, aby sa rozne ludske individuality mohli slobodne prejavit a realizovat. Volanie po vyplnani priestoru jednymi spravanymi doktrinami, ktore boli v suzvuku s ambiciami jednej institucie vzdy antagonisticke proti pestrosti individuality, nedava nadej, ze by autor stale prave na strane lasky k pestrosti ludskej individuality.(ktoru vzkriesili nie konzervativne ale liberalne ideii). Toto je obycajna Orwellovcina.
“Keďže každý platí koncesionársky poplatok rovnako, skôr je namieste dať prednosť sledovanosti pred vysokými kritériami umenia.”
Podla mna to treba zladit, mensinovy zaner ma mat priestor na STV2.
“Unikátne kultúry Európy vznikli lebo pre minulé generácie Európanov bol týmto vzťažným bodom Ježiš Kristus.”

A predtym bola potapa. Cela nasa kultura, resp. zrejme jej pozitivne stranky su odvodene z krestanstva?(Alebo nebodaj katolicizmu?) Gospel, rodinne serialy, vychadzaju od cirkvi, ktore sa dokazali dostat blizsie k cloveku. Aky serial moze vzist z bigotneho katolickeho prostredia?Celibat farara Jozefa? Pribehy stastneho homosexuala a jeho rodiny v hetero vztahu? Katolicka stredna skola? A o polnoci miesto hororu - Vrazda v gynekologickej ambulancii?


“Dobre to vidieť aj na Rómoch, ktorí sú cudzorodým civilizačným prvkom (nepatria do židovsko-kresťanskej západnej civilizácie)”

Aj na mne. Mam v pazi katolicizmus a incest a nenavist ku sukromnemu vlastnictvu zo mna priam srsi.

“Rómovia sú príkladom toho, kam až môže vyústiť rozklad kultúrnosti v spoločnosti.”
V prvom rade rozklad kulturi v ich prostredi o ktore sa postarali komunisti.
“No my potrebujeme naopak viac majetkovej nerovnosti a vytvorenie stabilnej elity, ku ktorej budú ostatní vzhliadať a ktorá si bude vedomá svojej spoločenskej zodpovednosti.”

Toto sa vola neoaristokratizmus? Potrebujeme elity, ktore su vyvolene viest davy ku svetlym zajtraskom. Jedna stranka revolucneho marxizmu v ruzovom ako vysita.

Inak na ceste som zachytil, ze Svajciari schvalili homozvazky, to len na margo toho posuvania biskajskeho zalivu...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group