ISSN 1335-8715

09-08-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Bludy o liberálnej ekonómii

Často aj ekonomicky vzdelaní ľudia vyslovujú voči liberálnym ekonomickým školám výhrady, v ktorých im pripisujú niečo, čo tieto školy nehlásajú. Za nezmyselné a protirečivé argumenty potom skrývajú vlastné ideologické výhrady proti slobodnému trhu a slobodnému obchodu.

Reakcia na príspevok

RE: Mojzis a monogamia
autor: jg
pridané: 11-08-2006 3:48


Kazdy iny koncept presadzovany celosvetovo by znamenal podstatne viac vojen a nasila. Predstav si, ze by sa vojny zacinali napriklad koli neplateniu prispevkov do OSN, co je equvalent bezneho dovodu pre pouzitie nasilia v ramci statu (dane). Svetove vojny (a vela inych) boli prave snahy zlikvidivat anarchokapitalisticky system na medzistatnej urovni a zaviest nadvladu - monopol jedneho alebo niekolkych privilegovanych statov. US sa obcas pokusa o nieco v tom zmysle, ale efektivne nebolo schopne ovladnut ani Vietnam, a ani teraz Iraq. Cim viac statov bude mat atomove zbrane, tym sa sanca na zlikvidovanie tohoto existujuceho anarchokapitalizmu zmensuju.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group