ISSN 1335-8715

12-03-2005   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

Gorbačov - falošný demiurg

V týchto dňoch si pripomíname 20 rokov glasnosti a perestrojky, ktoré so svojím príchodom k moci v Sovietskom zväze ohlásil Michail Gorbačov. Pre liberálnu ľavicu po celom svete to bude opäť dôvod pre šírenie legendy o tom, ako východná Európa vďačí za slobodu práve „osvietenému Gorbimu“.

Reakcia na príspevok

Neschopný manager!
autor: občan
pridané: 03-06-2005 22:57


Michail Gorbačov patrí do skupiny väčšiny neschopných politikov. Je potrebné si uvedomiť že v ZSSR ako ekonomický systém bola zavedená CRE. Nuž a CRE je vlastne organizačne obdobná ako riadenie podnikateľského subjektu v ktorom vládne hierarchický systém so striktnou hmotnou zodpovednosťou a úlohami jednotlivých organizačných zložiek. Ved nenadarmo je pravdou že demokracia končí pre bránou podniku. Kedže v ZSSR bola CRE na generálneho tajomníka KSSS - ako vrcholový pracovník sa hodí skôr typ podnikového vrcholového managera ako politika ktorý nikdy za nič a za nikoho hmotne ani inak nezodpovedal. Demontáž takej CRE ako bola v ZSSR a inplatácia trhových vzťahov a tržnej ekonomiky je závažným zásahom do celkového chodu štátu a života občanov a aby sa dala i za cenu tzv. nepopulárnych opatrení voči zamestnancom a ostaným obyvateľom postupne realizovať je potrebné mať v rukách v každom momente reálnu silu ako štátnej moci tak i štátnej správy. Pri realizácii tranformácie prakticky nie je žiadna vôľa na vykonávanie takých experimentov ako je suchý zákon ktorý prakticky veľmi nepriaznive ovplyvnil štátne financie a tiež ani experimenty v odmeňovaní zamestnacov ked pán Gorbačov priam vyzýval zamestnancov štátu ktorého bol on vrcholným managerom, k vzbure a anarchii proti managementu štátu teda proti sebe samému.
Z toho je vidieť že pán Gorbačov nebol pravou osobou na pravom mieste a dokonca nebol schopný sa ani poučiť. A mal sa od koho - ČLR ktorá realizuje tranformáciu prakticky od Maocetungovej smrti. I z toho bolo hned vidieť že pán Gorbačov bol typický politický kecálista a tak aj skončil t.j. na smetisku dejín. Nie je možné sa tomu ani čudovať - systém výberu kádrov starne v spoločnosti a i politickej strane v ktorej nevládnu demokratické pomery nevygeneruje skupinu schopných mladých ( a Gorbačov ked prevzal funkciu nebol mladý ) špičkových managerov.
Jeho intenzívne zahranično politické aktivity mali vlastne zakryť jeho vnútroekonomickú a vnútropolitickú managerskú neschopnosť. Ved ked čítam spomienky US súčasníkov o Gorbačovových neverejných výrokoch, krokoch a návrhoch pri rokovani s USA tak sa ani nečudujem že ZSSR sa rozpadol. Veď rozpad ZSSR bol vlastne útekom jednotlivých republík ZSSR od neschopných vládcov v Kremli t.j. od Gorbačova aby ich nezatiahol do ekonomickej a politickej skazy nedajbože do občianskej vojny končiacej použitím ZHN vid Náhorný Karabach.
V podstate to isté platí i o KSČ a jej vedení ktorá rezignovala na riadenie štátu a vôbec nebola schopná riadiť štát a jeho tranformáciu. Tie ideovopolitické kecy a výzvy, polovičaté opatrenia, vypustenie uplatńovania reálnej politickej a ekonomickej moci bolo len nezodpovedné márnenie času a ideovo politické kecy. KSČ jednoducho nemala k dispozícii také kádre polický a riariaci managenet ktorý by tieto procesy prakticky od roku 1980 bol schopný nekompromisne a postupne realizovať.
Absolútnu nedbalosť KSČ prejavila v legislatívnom procese kde dostatočne nezabezpečila nescudziteľnosť majetku štátu a nezaviedla referendum, väčšinový politický systém ktorý by umožňoval občanom podieľať na štátnej moci a na riadení.
Z toho potom rezultovalo rozkrádanie majetku štátu, všeobecná nezodpovednosť politikov a zastupiteľských zborov po roku 1989 doteraz.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group