ISSN 1335-8715

06-05-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ľudové povery o ekonómii

Stretávame sa s ním v autobuse, v čakárni u lekára alebo na ulici. Ekonomický analfabetizmus! Ide o isté klamlivé predstavy o tom, ako funguje trhová ekonomika, ktoré, bohužiaľ, ovládajú kritické množstvo našich spoluobčanov.

Reakcia na príspevok

RE: ...
autor: Ondrej
webstránka: http://nepto.sk/
pridané: 23-05-2005 18:06


Nasiel som si tu po case odpoved, budem na nu reagovat, nie vsak systematicky a strukturovo, ale len tak.

Suhlasim, ze debata o dobrych manazeroch je na dlho. To co som chcel povedat je, ze v nasej krajine vznikol za ostatny cas vyssi dopyt po profesionalnych riadiacich pracovnikoch, ktore trh nebol schopny okamzite naplnit. A tak vznikli rychlokvaseni manazeri, ktorych mnohi aj osobne pozname. Chvilku este potrva, kym sa to "vylieci". Byt manazerom je tazke, aj ked si mnohi myslia opak.

Tu parodiu na netrivialne schopnosti som cital; ciastocne suhlasim. To je presne ta prax, ked teoria je ina. Zazil som to velakrat na vlastnej kozi, vacsinou ako clen projektoveho timu. Nebol som je ale ten "najvyssi", takze moj spanok bol pomerne pokojny; na rozdiel od sefoveho.

To o com by sme sa mali bavit je ako zjednat v tomto napravu. Ja hovorim, treba sa striktne drzat teorie. Je to problem, treba o nom hovorita poukazovat nan. Viem, lahko sa to hovori, ked nie som sef velkej firmy, nemam na sebe zavesenych 20 hladnych krkov a nemozem ziskat pokaslanu partisicovu zakazku aj ked som evidentne najlacnejsi i najkvalitnejsi. Lenze co je riesenie? Podplacat? Nepodnikat? Trhat lesne plody?

Na margo Milla: neviem co ho viedlo k uvedenemu vyroku. Lenze raz som pocul - zivot je len taka jedna velka sutaz. Suhlasim. Sutazim rad a aj rad vyhravam. Vyhry povzbudzuju, ale len prehry posilnuju. Velakrat som aj prehral. To, naco sa treba upriamit je len to, aby sutaz bola co najviac v duchu FAIR-PLAY.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group