ISSN 1335-8715

09-08-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Bludy o liberálnej ekonómii

Často aj ekonomicky vzdelaní ľudia vyslovujú voči liberálnym ekonomickým školám výhrady, v ktorých im pripisujú niečo, čo tieto školy nehlásajú. Za nezmyselné a protirečivé argumenty potom skrývajú vlastné ideologické výhrady proti slobodnému trhu a slobodnému obchodu.

Reakcia na príspevok

RE: Mojzis a monogamia
autor: jg
pridané: 10-08-2006 16:00


To je prave problem s ludmi ako si ty. Prave taki vzdy potrebuju nejaky zazracny ideal, ktory by vyriesil problemy celeho sveta. A dokonca obvinuju anarchokapitalistov z idealizmu. Presne takyto model anarchokapitalizmu predsa uz na medzistatnej urovni existuje a funguje podstatne lepsie ako model statov. Vacsina statov predstavuje take spolocenstvo, ktore sa navonok sprava anarchokapitalisticky, ale vnutorne presadzuje teror diktatury alebo vacsiny. Navzajom staty pouzivaju inicializaciu nasilia podstatne zriedkavejsie ako vnutorne. Okrem toho, ani Hoppe pokial ma pamat neklame nevylucuje opravnenost pouzitia nasilia proti tym spolocenstvam, ktore vnutorne nasilie inicializuju. Aby dodrzali anarchokapitalisticke zasady nesmu vsak do toho nikoho nutit nasilim. Cize, ak sa najdu dobrovolnici, ktori chcu tym terorizovanym spolocenstvam pomoct zbavit sa ich vladnucich mafii, tak to kludne mozu urobit a konzistencia anarchokapitalistickych zasad vobec nebude porusena. Ta predsa zakazuje INICIALIZACIU nasilia, nie obranu pred nasilim. Myslim, ze stale tento v podstate jednoduchy koncept nechapes. Ty dokonca taketo uzavrete totalitne komunity povazujes za legitimny prostriedok likvidacie tebou nenavidenych homosexualov a inych skupin ludi, co je jasny prejav fasizmu.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group