ISSN 1335-8715

06-05-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ľudové povery o ekonómii

Stretávame sa s ním v autobuse, v čakárni u lekára alebo na ulici. Ekonomický analfabetizmus! Ide o isté klamlivé predstavy o tom, ako funguje trhová ekonomika, ktoré, bohužiaľ, ovládajú kritické množstvo našich spoluobčanov.

Reakcia na príspevok

RE: ciernobiely svet
autor: Dewey
pridané: 16-05-2005 8:58


OK. Uz rozumiem. Tu ekonomicku nevrazivost slabych by som mozno pripisal k snahe bezmocnych najst si nepriatela. Potom staci, ked pride niekto, kto im ho ponukne(zidia,kapitalizmus,homosexuali...) a terror je na spadnutie.
Su bohaty, ale vzdy budu bohatsi. Ale podstate mas pravdu.(uplne sa to zovsebecnit ale zase neda) Konkurencia medzi zralokmi je znicujuca. Existuje, inokedy sa deje len na oko, inokedy ide o oligopol a delbu trhu.(na oko vyostrenie konkurecneho boja moze byt napr. oligopolistickou praktikou a vykopnutie nadejneho ineho hraca).
Potom je vztah zraloka a malej parazitujucej rybicky. Ak rybicka nastve zraloka, zhltne ju. Ak vsak funguje len podla pravidiel zraloka, poziera parazitov, nemota sa mu okolo papule, maximalne sa zvezie na jeho chrbate, tak je tak v bezpeci ako ma i plny zaludok :-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group