ISSN 1335-8715

06-05-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ľudové povery o ekonómii

Stretávame sa s ním v autobuse, v čakárni u lekára alebo na ulici. Ekonomický analfabetizmus! Ide o isté klamlivé predstavy o tom, ako funguje trhová ekonomika, ktoré, bohužiaľ, ovládajú kritické množstvo našich spoluobčanov.

Reakcia na príspevok

RE: k jadru temy
autor: Braňo
pridané: 12-05-2005 20:14


"Detailne doregulovavanie vykyvov akehokolvek druhu prostrednictvom STATNEJ moci , to je klasicky SOCIALISTICKY princip riadenia spolocnosti. Realita ukazala, ze tento princip NEFUNGUJE."

Tu asi narazas na realitu "komunizmu".

"Zial, prave zapadoeuropske staty, ktore vdaka KAPITALISTICKEMU a TRZNEMU systemu dosiahli v minulosti obrovske ekonomicke bohatstvo – tieto uz zabudli, comu za to vdacia, a posledne roky rozvojom etatizmu a pozieranim nakumulovaneho bohatstva si podkopavaju zdroj svojho byvaleho bohatstva."

Toto je pausalizovanie a demagogia a dost casta...

Ja opat iba zopakujem realitu inu a to, ze nemecke a americke hospodarstvo sa zmohlo najma vdaka protekcionizmu, cize v tomto pripade realita ukazala nieco ine, ako tvrdis ty.

Posledne roky su navyse v Europe v znameni trendu poklesu statneho znovurozdelovania, teda nie rozvojom etatizmu. A nie je to len vylepsenim statistik v dosledku rozsirenia EU. Pokles zaznamenala EU15.

Budeme tieto a dalsie REALITY a skutocnosti ignorovat a opakovat dokola, ze komunizmus tu uz bol a nefunguje (pricom vsetci vieme, ze nefunguje a nikto ho tu nechce spat)? Budeme si to opakovat aj pri dalsej azijskej krize?

Externality nie su uzko odborna tema. Ja to v ramci svetoveho hospodarstva povazujem za jeden z najvaznejsich problemov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group