ISSN 1335-8715

06-05-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ľudové povery o ekonómii

Stretávame sa s ním v autobuse, v čakárni u lekára alebo na ulici. Ekonomický analfabetizmus! Ide o isté klamlivé predstavy o tom, ako funguje trhová ekonomika, ktoré, bohužiaľ, ovládajú kritické množstvo našich spoluobčanov.

Reakcia na príspevok

RE: ciernobiely svet
autor: Zolo
pridané: 12-05-2005 15:33


Dewey, medzi menej solventnymi existuje urcita ekonomicka nevrazivost. Prejavuje sa to dokonca rasizmom, nacionalizmom, a konkretnymi cinmi ako pogromy ci lyncovanie. Existuje studia, ktora tvrdi, ze s nastupom kapitalizmu v nasom regione stupol aj nacionalizmus. Alebo aspon zdrave vlastnectvo.

Na rozdiel a pre niektorych na prekvapenie solventni si vzajomne nevypaluju rybnik. Maju iny ciel... zachovanie majetku. Pre solventnych sa vytvoril cely novy financny priemysel prezervacie kapitalu (asset protection). Pouzivaju sa pritom aj takzvane zaistovacie fondy (hedge funds). Ked mas 20 melonov dnes, si spokojny ak mas zarucene o rok niekde medzi 19 a 21 melonmi. Hlavnym cielom je neskoncit na nule i ked so sancou si napriklad majetok zdvojnasobit.

Solventni sa teda nenahanaju, ani si zbytocne nekonkuruju. Chudobni su k tomu casto donuteni. Co vyvracia myt o neustale sa zapasiacich a konkurujucich kapitalistoch. Daleko lepsi je mastny kontrakt od Pentagonu, alebo Ruskovho MH.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group