ISSN 1335-8715

06-05-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ľudové povery o ekonómii

Stretávame sa s ním v autobuse, v čakárni u lekára alebo na ulici. Ekonomický analfabetizmus! Ide o isté klamlivé predstavy o tom, ako funguje trhová ekonomika, ktoré, bohužiaľ, ovládajú kritické množstvo našich spoluobčanov.

Reakcia na príspevok

RE: ciernobiely svet
autor: Dewey
pridané: 12-05-2005 14:17


Ano." Tak to prevazne beha na celom svete". Teraz ma napadlo, ze napr. odpoved na to, v com spociva podstata "elitnostnosti" niektorych univerzit v USA, vysvetloval napr. Robert Reich ciastocne aj na tomto.
Chodi sa tam po kontakty a preto je skola taka atraktivna aj pre menej majetnych, hoci co sa tyka vzdelavania vs. naklady je cena/vykon nevyhodna. A rovnako sa na tu elitarnost pozera zamestnavatel.

"Ked treba vodu kazat a vino pit"
Suhlas, napr. pri glorifikacii vlastneho uspechu a zatracovani inych, ktorych mozno pri svojej ceste k uspechu uslapali, pripadne to byva formulovane ako ospravedlenie si niecoho. A potom im to papaju rozni mladeznici, ktori v tychto machiavelly chalanoch vidia svojich idolov. Ale nepodari sa im medzi nich dostat, pokym nezacnu mysliet ako oni, ale budu len hovorit, to, co oni resp. to co oni chcu od nich pocut. V najlepsom pripade posluzia ako naivni blbci v horsom skoncia ako kaviarensky obkecavaci nezmari...
Napr. taky Ivan uz mysli davno, treba si pockat nejaky ten rocik/dva, uz to davno nie je len M10, zadne patrie lizajuca kaviarenska figurka.

"Neriskuje vela. Mozno 5%. Chudobny nema co stratit, tak je ochotny riskovat viac. I ked si casto riziko neuvedomuje. "
"Chudobny konkuruje kazdemu. Solventny sa radsej pripoji do skupinky."
Tu sa nechytam Zolo. Skus prosim inak.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group