ISSN 1335-8715

06-05-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ľudové povery o ekonómii

Stretávame sa s ním v autobuse, v čakárni u lekára alebo na ulici. Ekonomický analfabetizmus! Ide o isté klamlivé predstavy o tom, ako funguje trhová ekonomika, ktoré, bohužiaľ, ovládajú kritické množstvo našich spoluobčanov.

Reakcia na príspevok

RE: ciernobiely svet
autor: Dewey
pridané: 11-05-2005 9:12


"vies, kolko noriem EU by musel poznat aj splnit oravsky sedliak?"
Vazne, kolko a ake? (ja neviem, zaujima ma to)
"a kolko byrokratickych ukonov by musel realizovat?"
Vazne, kolko by MUSEL?
Na prenajom nepotrebuje zivnost. Aj keby si zivnost zriadil, neptrebuje zatial robit ziadne uctovnictvo. A keby si ho aj chcel robit, tak zauctovanie tych par poloziek, co by mal, by ho vyslo za facku. Danove priznanie zvladne clovek s malou nasobilkou a ak nie, moze si to dat niekomu zase urobit, je to otrava, ale ziadna neprekonatelna prekazka.

"jednak socialnymi-socialistickymi- vymozenostami"
Prosim Ta, nerob zo vsetkych ludi zase darebakov a nezovseobecnuj jedno zlyhavanie. To, ze praca mnohych ludi a hoci aj nezamestnanych sa nedostane do statistik neznamena
ze sedia na zadku pred televiziou a cvakaju ovladacom. Mnohe veci, ako stavby, polnohospodarske prace riesia svojpomocne. Kolko ludi si dokaze zabezpecit spokojnu existenciu zo socialnych davok? Nedokazu si najst kvalifikovane miesto, nevedia robit nic, co by dokazali spenazit v lokalite kde ziju, lebo velku cast sluzieb obsluzia svojpomocne. Biju sa o to malo miest, na ktore im kvalifikacia staci, stlacaju mzdy na dol, znizuju tymto prebijanim sa podmienky v praci.
Do kazdeho lazu asi turista nezabludi. Kolko ludi ma v dome, ktory su odkazani na turisticke chechtaky, vo viacgeneracnom dome volnu izbu?(neviem, ale podla Vas zrejme vsetci) Najlahsie sa hlaju recepty pre inych, meraju sa jednym metrom, ste stastna generacia, tak sa chopte prilezitosti, sustredte sa radsej na hladanie receptov pre seba ako mechanicke sudenie inych.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group