ISSN 1335-8715

06-05-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ľudové povery o ekonómii

Stretávame sa s ním v autobuse, v čakárni u lekára alebo na ulici. Ekonomický analfabetizmus! Ide o isté klamlivé predstavy o tom, ako funguje trhová ekonomika, ktoré, bohužiaľ, ovládajú kritické množstvo našich spoluobčanov.

Reakcia na príspevok

ciernobiely svet
autor: antifanatik
pridané: 10-05-2005 11:29


V zasade s clankom suhlasim, ale (mozno z dovodu zjednodusenia) mi pripada ako hlupy pravicovy populizmus, navyse lahko napadnutelny argumentami ekonomicky nevzdelaneho plebsu, medzi ktory patrim aj ja. Autor pise nieco o tom, ze ak chce ucitel (lekar, predavacka, robotnik...) vacsi plat, musi viac a lepsie pracovat. Bohuzial, realita je ina, a to nie len v situaciach, kde je vyska platu limitovana tabulkou ci nariadenim. Ak si Lukas mysli, ze predavacka naozaj dostane lepsi plat ak pracuje kvalitnejsie, svedomitejsie, je milsia k zakaznikovi... a to i v sukromnej firme... tak sa myli. Realita je, bohuzial, ina. A tu realitu poznaju aj jednoduchi, ekonomicky nevzdelani ludia a preto ich podobne clanky (inac velmi potrebne) nepresvedcia, obavam sa.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group