ISSN 1335-8715

06-05-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ľudové povery o ekonómii

Stretávame sa s ním v autobuse, v čakárni u lekára alebo na ulici. Ekonomický analfabetizmus! Ide o isté klamlivé predstavy o tom, ako funguje trhová ekonomika, ktoré, bohužiaľ, ovládajú kritické množstvo našich spoluobčanov.

Reakcia na príspevok

odpoved na otazku Libertariana
autor: jednokto
pridané: 10-05-2005 11:01


odpoved je jednoducha... - volicske hlasy a prekliatie demokracie, ze hlupy aj rozumny maju rovnaky hlas.


zetatizovani ekonomivia, ktorym su jasne uvedena trivia, musia mysliet v cykloch, vo volebynch cykloch...a musia mysliet aj ekonomicky, teda obchodne, teda musia ustupit z aplikacie tychto trivilanych pravd z dvoch dovodov - aby vyhoveli lobistickym skupinam,ktore im pomohli a teraz na oplatku chcu, aby zasahom statu (zakonom, alebo konkretnym zasahom) ziskali nespravodlivu vyhodu oproti konkurencii, a zarovne musia ustupovat z dovodu, aby si ziskali hlas ludi, ktorym tieto trivia nie su az take jednoduche na pochopenie a ktori sa vlastne tiez spravaju ako velki lobisti - mame na haku spravodlivost, musime osklbat bohatsich a dat nam, lebo tak sa nam to paci.

vlastne tiez som napisal trivialmu a nam notoricky znamu,ktoru by som mal vycapit do katolickych alebo rolnickych novin, ze? :) Chapem, ze ta otazka libertariana bola povahou skor recnicka....


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group