ISSN 1335-8715

06-05-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ľudové povery o ekonómii

Stretávame sa s ním v autobuse, v čakárni u lekára alebo na ulici. Ekonomický analfabetizmus! Ide o isté klamlivé predstavy o tom, ako funguje trhová ekonomika, ktoré, bohužiaľ, ovládajú kritické množstvo našich spoluobčanov.

Reakcia na príspevok

RE: Namatkovo
autor: Dewey
pridané: 09-05-2005 11:00


Sorry Brano, uz len jedna poznamka k Petrovi

"Dalej si treba uvedomit, ze podiel hodnoty sposobeny informaciou na konecnych produktoch sa zvysuje v KAZDOM sektore, nielen pri sluzbach a informacnom sektore. Vyrobky na trhu obsahuju cim dalej tym vacsie know how (napriklad taky holiaci strojcek). Aj pri potravinach !!! Kedysi sme tu mali trojpolny system ci jak sa to volalo, teraz tu mame geneticky manipulovanu soju."
Nic ine ako zvysovanie produktivity prace sa nedeje. IT je zdrojom narastu produktivity.(Teda je fasa ak je umerny tento narast prekona zdroje, ktore IT zozerie) Preto paradajky mozu zlacniet a neoplati sa nam ich pestovat.(hoci s tou cenotvorbou to nemusi byt take idilicke)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group