ISSN 1335-8715

06-05-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ľudové povery o ekonómii

Stretávame sa s ním v autobuse, v čakárni u lekára alebo na ulici. Ekonomický analfabetizmus! Ide o isté klamlivé predstavy o tom, ako funguje trhová ekonomika, ktoré, bohužiaľ, ovládajú kritické množstvo našich spoluobčanov.

Reakcia na príspevok

pre koho je tento clanok?
autor: jednotlivec/jednokto
pridané: 08-05-2005 22:05


fajn clanok,ked si odmyslime publikum, ktoremu bol ponuknuty..ak bol smerovany ludom,ktori si kupuju tyzden alebo ludom ci citaju a prispievaju na PS, tak suhalsim so Sebejom, ze clanok je prilis didaktizujuci. Je to vlastne polopatisticky vysvetlene trivia, ktore nam je vsetkym jasne.

Ako pravicovy liberal absolutne suhlasim s principmi a nazormi, ktore Krivosik opisal. V ekonomickej oblasti nevidim rozpory medzi konzervativizmom a "mojim" pravicovym liberalizmom.

Avsak vzhladom na "niveau", ktorym bol clanom napisany (mne to pripomina casy, ked som sa este ako prvak na gympli takto rozoberal trhove principy na kurze anglickeho Junior Achievement) by som tlieskal a prvy krical Krivosikov velike "BRAVO", ak by sa tento clanok neobjavil v mediach pre "sofistikovanejsich" citatelov, ale v nejakom inom mediu,ktore ma dosah prave na tych, ktori takymto poveram veria...skuste katolicke noviny, Pravdu, rolnicke noviny a podobne, rozsirujte spravne myslienky tam, kde ich nepoznaju. V tom vam uprimne drzim palce.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group