ISSN 1335-8715

06-05-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ľudové povery o ekonómii

Stretávame sa s ním v autobuse, v čakárni u lekára alebo na ulici. Ekonomický analfabetizmus! Ide o isté klamlivé predstavy o tom, ako funguje trhová ekonomika, ktoré, bohužiaľ, ovládajú kritické množstvo našich spoluobčanov.

Reakcia na príspevok

RE: Namatkovo
autor: Braňo
pridané: 07-05-2005 18:33


Poeticke... Mile... Takmer nekonecny vesmir... Takmer nekonecny znamena: pre nas nepredstavitelne velky, ale konieckoncov asi konecny? ;-)
Ak je teda vesmir konecny, tak ani trvaly rast nie je mozny, ci ano? Ale ine som chcel.

Ano, Zem nie je uzavreta, preto som najskor spominal Zem ako relativne uzavrety system. Zavisi to od vyspelosti civilizacie. Preto hovorim, ze dnes a este chvilku dlhsie bude pre nas Zem, z drvivej casti, uzavrety system.

Je totiz velmi otazne, kedze rastieme zatial z vacsiny na ukor tohto systemu, ci sa ludia doziju rastu i na ukor ostatneho vesmiru.

Zvysovanie podielu ekonomickeho subsystemu na ukor systemu Zeme logicky sposobuje a bude sposobovat coraz vacsie funkcne problemy tejto planete i nam.

K tomu zdravotnictvu. Ja som bol nespokojny so sluzbami sukromneho zdravotnictva a nejdem ta presviedcat, ze ten system je nefunkcny.

Tak ako ja tebe mozem napisat, ktore krajiny maju dobre statne zdravotnictvo, tak ty mne mozes napisat, ktore krajiny maju dobre sukromne zdravotnictvo.

Je to jednoducho dohad a moj nazor, ze transformacia ekonomiky mala vacsi dopad ako to, ze zdravotnictvo nebolo sprivatizovane (este k tomu sprivatizovane po slovensky).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group