ISSN 1335-8715

09-08-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Bludy o liberálnej ekonómii

Často aj ekonomicky vzdelaní ľudia vyslovujú voči liberálnym ekonomickým školám výhrady, v ktorých im pripisujú niečo, čo tieto školy nehlásajú. Za nezmyselné a protirečivé argumenty potom skrývajú vlastné ideologické výhrady proti slobodnému trhu a slobodnému obchodu.

Reakcia na príspevok

RE: Mojzis a monogamia
autor: jg
pridané: 09-08-2006 21:54


Ja ti napriklad vycitam, ze si tak nekonzistentny, ze to zachadza az do nechutneho fasizmu. Pochopit anarchokapitalizmus a volny trh tak, ze sukromny poskytovatel prava ma pravo zaviest zakon o zabijani propagatorov homosexuality je znakom prave naozaj hlbokeho nepochopenia anarchokapitalizmu, v ktorom nikto nema pravo inicializovat nasilie. Ak to urobi, tak je jednoducho obycajny zlocinec. Inak by nemalo zmysel hovorit ani o volnom trhu, pretoze hociktory "sukromny poskytovatel prava" by ho jednoducho mohol zakazat a nasilim potlacit. O co sa samozrejme v realite vzdy niekto pokusi, akurat to bude predstavovat porusenie anarchokapitalistickych prirodzenych zakonov a kazdy ma samozrejme pravo sa mu postavit na odpor.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group