ISSN 1335-8715

09-08-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Bludy o liberálnej ekonómii

Často aj ekonomicky vzdelaní ľudia vyslovujú voči liberálnym ekonomickým školám výhrady, v ktorých im pripisujú niečo, čo tieto školy nehlásajú. Za nezmyselné a protirečivé argumenty potom skrývajú vlastné ideologické výhrady proti slobodnému trhu a slobodnému obchodu.

Reakcia na príspevok

RE: Lukas
autor: Lukas Krivosik
pridané: 09-08-2006 20:01


"Mne sa na podobne clanky nechce prilis reagovat, lebo toto je zase ten isty scenar, vykonstruujes si idealneho oponenta, idealne argumenty a priradis ich niekomu, koho neviem ani presne pomenovat ani ukazat na neho prstom."

Coze? Vykonstruovanie idealneho oponenta??? Mily D, ja citam internetove diskusie a presne vidim ake namietky su tam recyklovane proti kapitalizmu stale dokola.

Ked sa prerokovavalo PVV mal som zapnuty televizor ako kulisu a pocul som poslanca Smeru Ciza, ktory vo svojom prispevku povedal, ze obhajcovia slobodneho trhu nie su nestrannymi spolocenskymi vedcami, ale propagandistami, zaplateni nadnarodnymi monopolmi a velkymi sukromnymi firmami.

Zaujimave je, ze o tejto namietke pise uz Mises vo svojej knihe Ludske jednanie a stopuje aj jeho povod. Hadaj, kto s tymto nazorom prisiel prvy! Bol to Karl Marx! Neskor vo faktickych poznamkach aj poslankyna za KDH, Sabolova vmietla Cizovi do oci, ze sa pri jeho prejave citila ako na skoleni Vecernej univerzity maxizmu-leninizmu.

Takze vidime, ze iste pseudonamietky sa tu neustale zo strany lavice recykluju a rozhodne som si ich ja nevycucal z prsta. Ostatne to o tom zlatom telati som hned vztiahol na Obrancu, ktory tu s tym sermoval asi pred dvomi tyzdnami.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group