ISSN 1335-8715

09-08-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Bludy o liberálnej ekonómii

Často aj ekonomicky vzdelaní ľudia vyslovujú voči liberálnym ekonomickým školám výhrady, v ktorých im pripisujú niečo, čo tieto školy nehlásajú. Za nezmyselné a protirečivé argumenty potom skrývajú vlastné ideologické výhrady proti slobodnému trhu a slobodnému obchodu.

Reakcia na príspevok

RE: Lukas
autor: D
pridané: 09-08-2006 19:48


Povodny koncept minimalneho statu resp. predstav o nom je uz sotva dosiahnutelny, kedze ten sa tykal panovnika a aristokracie a maximalneho obmedzenia dovtedy svojvolnej moci. V tomto smere asi nie je co dosahovat. Tento koncept a poziadavky prezili aj toto obdobie samozrejme, ale aj zakladatelia laissez faire mali spory napr. hoci uz len ohladom detskej prace a legitimity ci pozitivneho prinosu jej zakazu/obmedzenia. Takze ked sa povie minimalny stat, aby som sa dostal ku pointe, tak je vzdy na mieste upresnit o akom koncepte presne sa bavime, hoci idea je vo vseobecnosti znama.
A teraz neviem, co maju spolocne henti dvaja s koncepciou minimalneho statu a to si Tebou dam rad vysvetlit zase ja, mozno mi len usiel kontext.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group