ISSN 1335-8715

09-08-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Bludy o liberálnej ekonómii

Často aj ekonomicky vzdelaní ľudia vyslovujú voči liberálnym ekonomickým školám výhrady, v ktorých im pripisujú niečo, čo tieto školy nehlásajú. Za nezmyselné a protirečivé argumenty potom skrývajú vlastné ideologické výhrady proti slobodnému trhu a slobodnému obchodu.

Reakcia na príspevok

RE: Mojzis a monogamia
autor: Lukas Krivosik
pridané: 09-08-2006 19:21


"Lukas, zase si nepresny. Polygamia v judaizme bola za casov Mojzisa dovolena (aj ked nezvykla), bola zakazana az pomerne nedavno, a niektore kultury ju praktikuju dodnes."

No a? V poslednej dobe mam niekedy problem pochopit, co mi citatelia vlastne vycitaju. Ja viem, ze mnohi starozakonni proroci mali viac manzeliek. A co?

O monogamnej rodine pise aj Hayek. Sieste prikazanie hovori "Nepoziadas manzelku blizneho svojho", toto pravidlo je posvatenim rodiny. Samozrejme, uz sa tesim ako sa v tom jednokto zacne vrtat a polozi otazku, ze co ked zena poziada... Dolezite je, ze rodina je chapana ako isty druh zmlvuno-zavazkoveho vztahu. Viac o tejto teme tu:

http://www.brusselsjournal.com/node/97...

A k tomu, ze nerozumiem Hoppemu... Nuz, jasne som pomenoval, ze mi ide o minimalny stat, nie o odstranenie statu. Aj Mises v knihe Human Action zotrvava na pozicii minimalneho statu a neziada jeho odstranenie. To ze vo filozofickej rovine povazujem ten koncept za zaujimavy nic nemeni na fakte, ze mu jednoducho uplne neverim.

Inak, Jano Dinga sa mi chysta doniest z Ameriky knihu The Enterprise of Law. Ako som uz povedal, alternativy demokracie a moznosti jej reformy budu (ak to bude mozne) temou mojej diplomovej prace.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group