ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: Martin Hanus
pridané: 26-04-2005 10:55


Bebe, este kratko k tomu Vasmu spoloc. konsenzu, pretoze tu stale klzete na povrchu - ako ho meriate? Su to vyskumy verejnej mienky? Alebo mienka divakov Mojsejovcov, co je to? Existuje jedine meradlo - hlasovanie v parlamente. Je iks zakonov a reforiem, ktore prijala tato vlada, ktore schvalila parlamentna vacsina proti spolocenskemu konsenzu (krasny priklad zdravotnictvo...). Prebehla reforma zdravotnictva "nedemokraticky"?

"Pretoze neviem, kedy zacina zivot chcem, aby kazde moje dieta bolo donosene. Pretoze neviem, kedy zacina zivot nechcem brat zene pravo na potrat."

Posobive, ale nelogicke, resp. potencialne velmi nehumanne. Ak ma sudca v pripade obvineneho pochybnosti o jeho vine, vitazi princip prezumpcie neviny. Ak mate ako zakonodarca v pripade nenarodeneho dietata pochybnosti, mal by zvitazit princip prezumpcie zivota. Ide totiz o dosledky: ak odsudite nevinneho, je to horsie, ako neodsudit vinneho. Ak zabijete cloveka, je to horsie, ako nezabit akesi "cosi".
Z toho vyplyva, ze hoci mame na prenatalny zivot iny pohlad, mali by sme sa zhodnut na zakone zakazujucom potraty. Iste, z vasho pohladu je to brutalne opatrenie, omnoho brutalnejsie su vsak dosledky vasho zleho usudku a tomu prisposobenych zakonov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group