ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: bebe
e-mail: bebe@ragtime.sk
pridané: 25-04-2005 12:29


"Nepochopili ste ma, teda skor mam pocit, ze ste ste to len zahrali: ja som netvrdil, ze veda uz stihla objasnit ludsku podstatu, tvrdil som, ze za ludsku podstatu pokladali predchadzajuce generacie nenarodeneho cloveka, veda len priblizila nas obraz o jeho jednotlivych vyvin. stadiach, ktore predtym ludia netusili. Prave vdaka vede, obrazkom z ultrazvuku, by sme dnes mali omnoho lahsie vidiet, ze to male v bruchu nie je "cosi", ale clovek. Sme slepa civilizacia..."

To male v bruchu spociatku vyzera skor ako pulec ci morsky konik, ale to je v podstate jedno. Spor nie je o forme, ale o obsahu.

"Navyse, to hlasovanie "najdoveryhodnejsej institucie" dopadlo 5 ku 4. "

Nechce sa mi verit, ze novinar si neda tolko prace aby si overil fakty. V spore Roe vs Wade rozhodol sud v pomere 7 ku 2.


Merito nasho sporu vsak bolo niekde inde. Respektujem vase pro life presvedcenie a budem branit vase pravo ho verejne sirit a obhajovat. Vazim si totiz demokraciu, pretoze som presvedceny, ze volna sutaz idei je jediny sposob ako najst pravidla, ktore pre vsetkych maximalizuju moznost zakusat slobodu.

Prijatie vyhrady svedomia podla mojho nazoru ide proti tymto pravidlam. Stat slubil zenam pravo na aborciu, manzelom pravo na rozvod, detom pravo na sexualnu vychovu, zamestnavatelom pravo vyzadovat od ludi pracu v nedelu a tak dalej.

Stat, ktory garantuje ludom prava a zaroven hlada legalne cesty ako im ich odopriet, sa podla mna nesprava demokraticky. Zatial ste ma nepresvedcili o opaku


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group