ISSN 1335-8715

05-08-2003   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

Syndróm Kasandry

V gréckej mytológii zohrala Kasandra mimoriadne tragickú úlohu. Bohovia dali tejto dcére kráľa Priama schopnosť vidieť do budúcnosti, no zároveň to zariadili tak, aby jej predpovediam nikto neveril. Pozíciu Kasandry v slovenskej politike zohráva od svojho vzniku v roku 1990 Kresťanskodemokratické hnutie.

Reakcia na príspevok

reakcia
autor: Lukáš Krivošík
e-mail: a@h.com
pridané: 08-08-2003 17:16


Zdravím!

-demograf. kríza a prácechtiví ľudia, ktorí sa k nám chcú prisťahovať-

Demografická kríza tu je, lebo sa rodí stále menej detí a mnohé európske národy, napr. Maďari, už reálne vymierajú. Nehovorím, že interrupcie sú jediným a hlavným dôvodom tohto vývoja. Nedávno uverejnilo Domino Fórum zaujímavý
článok, v ktorom dokazovali, že za prepad pôrodnosti môže zavedenie dôchodkových systémov...
Každopádne 1200 000 "slobodných rozhodnutí ženy" má na tom iste tiež svoju zásluhu. Kompenzáciu prisťahovalcami z Afriky, či z Ázie nevidím ako riešenie ale ako prehlbovanie populačných problémov. Títo prisťahovalci, najmä z moslimských krajín chcú síce zdielať náš blahobyt, už sa ale menej chcú prispôsobiť našim pravidlám a zákonom. Príkladom je rozhodovanie nemeckých súdov o práve niektorých moslimských rodičov, najmä z Afriky, obrezávať pohlavné orgány svojich dcér.

-KDH a Mečiar štiepili ČSFR-

No to je teda riadna chujovina! Naštuduj si dejiny. Československo rozdelovalo HZDS, SNS a SDĽ. KDH hlasovali proti zákonu o zvrchovanosti, rovnako aj proti Ústave. A voliči HZDS dodnes kvôli tomu obviňujú KDH a vyčítajú im to. KDH síce boli za samostatný štát, no keby k tomu došlo podľa ich scenára, Slovensku by boli ušetrené mnohé problémy.
A pokiaľ ide o vzťah KDH k vojnovému slovenskému štátu, vieš o tom, že ich čestný predseda Dr. Anton Neuwirth, otec Anny Záborskej je židovského pôvodu. To je inak druhý najčastejši dôvod obviňovania KDH. Prečítak si niekedy výroky čitateľov na stránkach SME. Polovica ľudí ich obviňuje z klérofašistických postojov, druhá polovica, najmä fani SNS a HZDS zase tvrdia, že KDH je plné Židov. Podľa mňa je to dôkaz toho, že KDH je po tejto linke úplne v poriadku.

-(Ne)oprávnenosť amerického útoku na Irak-

Dajme tomu čas. Omnia cum tempore!

-korupcia a médiá-

Prečo taký týždenník ako je Plus 7 dní, ktorý na predných stranách odhaľuje každý týždeň, kde si aký politik akú vilu postavil a v slove šéfredaktora rovnako často kritizuje KDH za zavádzanie náboženského štátu ešte na nič neprišiel v súvislosti s korupciou KDH??????? Markíza to isté.
Spomeňte si, pred dvomi rokmi, keď Dzurinda zakladal SDKÚ a chcel zlikvidovať KDH. Vtedy jeho poskok Pittner poslal na KDH finančnú políciu. Napriek úpornej snahe a záujmu ľudí z SDKÚ vyšetrovačka nič nenašla. Naopak, práve KDH výrazne prispelo k odchodu G. Palacku z verejných funkcii (hoci teraz ho SDKU opäť vyťahuje).

-JFK-

Narážal som na tie tisícky neexistujúcich volebných hlasov, ktoré pre Kennedyho získal šéf Chicagskej mafie Giancana. Kennedy zmanipuloval voľby a po celý čas vo funkcii mal tuhé kontakty s mafiou.

-Mersailles-

To nenapísal Paul Johnson. Inak, zaujímalo by ma, čo proti nemu máš??? To sa dočítaš v hociktorej lepšej knihe, ktorá mapuje históriu mafie.

-moje údajné pokrytectvo vo vzťahu k Berlusconimu-

Ja som nepovedal, že schvaľujem Berlusconiho korupciu. Ja som sa len pozastavil nad tým, že poslancovi Schulzovi vadí Berlusconiho nedodržiavanie zákonov, ale už im nevadí, že Chirac a spol sú často ďaleko horší. Každá korupcia je zlá, ale sú výnimočné situácie, kedy si aj napriek úmornej snahe môžeme zvoliť len medzi menším a väčším zlom. O tom bol ak ten Pinochet, hoci viem, že my dvaja sa v tejto otázke nikdy nezhodneme. Pinochet bol v správnom čase na správnom mieste. Predstav si, že v januári 1948 by u nás nejaký pravicový generál uskutočnil vojenský prevrat. Následne by z futbalového štadiónu urobil koncentrák, kam by napchal Gottwalda, Širokého a celú tu chamraď. Za desať rokov by sa tento diktátor vzdal moci, krajinu by ochránil pred komunistami a opäť by sme mali demokraciu. Zhruba o tom bol Pinochet. Navyše Pinochet za sebou nezanechal zdevastovanú ekonomiku ako Husák.

-moje prázdne slová o ekopsychóze-

Niekde tu, na Pravom Spektre je článok Martina Hanusa, ktorý sa zaoberá práve touto témou.

-KDH chce zakázať interrupcie-

Pravda je taká, že KDH túto otázku ani nechcelo otvárať. Otvoril to P. Rusko.

-KDH chce nastoliť katolícky štát-

Mohli by ste mi povedať ako??? Ja som luterán a volič KDH, preto by ma veľmi zaujímalo aké nadpráva tu dostnú katolíci, aké moja cirkev nedostane. Tiež by ma zaujímalo, kde na svete máme katolícke štáty, na aké myslíte??? Môžem Vám zaručiť, že cieľom KDH nie je aby cirkev ovládla verejný život. Ostatne to ani nie je cieľom samotnej katolíckej cirkvi. Ich cieľom je aby cirkev mala pokoj od štátu a zákonmi garantované svoje doterajšie postavenie. V tejto súvislosti sa ani tak nebojím klerikalizácie štátu. Skôr sa bojím etatizácie cirkví.
Pokial ide o veci ako pastoračná služba v polícii a armáde, to existuje aj v takom Nemecku a tieto trendy osobne podporujem. Aj z hladiska psychologickéh je lepšie, keď napr. správu o úmrtí pri autonehode podá rodine policajný kňaz a nie len suchým úradným štýlom policajt. Inak, takéto veci by si na Západe nedovolila spochybniť ani ľavica.

-Čarnogurský a Mečiar-

Ján Čarnogurský je politická mŕtvola. Jeho verejné vyhlásenia sa neustále dostávajú do konfliktu s názormi oficiálnych činiteľov hnutia. Na jeho osobu mám svoj názor, to by ale aso bolo na dlhšie.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group