ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: Martin Hanus
pridané: 22-04-2005 18:33


Nepochopili ste ma, teda skor mam pocit, ze ste ste to len zahrali: ja som netvrdil, ze veda uz stihla objasnit ludsku podstatu, tvrdil som, ze za ludsku podstatu pokladali predchadzajuce generacie nenarodeneho cloveka, veda len priblizila nas obraz o jeho jednotlivych vyvin. stadiach, ktore predtym ludia netusili. Prave vdaka vede, obrazkom z ultrazvuku, by sme dnes mali omnoho lahsie vidiet, ze to male v bruchu nie je "cosi", ale clovek. Sme slepa civilizacia...

Dakujem za vysvetlenie mechanizmu NS v USA a poistiek. Nijak ste sa nedotkli mojej principialnej namietky. Kiezby nas ustavny sud rozhodol o protiustavnosti interrupcii - som zvedavy na vasu reakciu. Je tu este jeden rozdiel: NS USA sa vo svojom rozsudku odvalal na "pravo na sukromie", co bola mimoriadne zvlastna interpretacia onoho clanku a popretie ineho clanku "prava na zivot". Asi ste pozabudli nato, ze toto rozhodnutie umoznilo najzakernejsiu podobu potratov, aka nikde nefunguje - do deviateho mesiaca!!! Sekundu pred narodenim teda este nie ste clovek a mozu vam vysat mozog! - aspon tak sa to robilo, kym to Bush trochu neobmedzil. Fuj, hrozne. Navyse, to hlasovanie "najdoveryhodnejsej institucie" dopadlo 5 ku 4. Prezident nemenuje clenov NS priamo obcanmi, ako tvrdite, voli ich kongres na jeho navrh. Inak ta "najdoveryhodnejsia inst." to je vskutku skvely argument. U nas su takymi slov. armada a slov. rozhlas. Co tak prenechat rozhodovanie o zakonoch Cerovskemu a Reznikovi?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group