ISSN 1335-8715

05-08-2003   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

Syndróm Kasandry

V gréckej mytológii zohrala Kasandra mimoriadne tragickú úlohu. Bohovia dali tejto dcére kráľa Priama schopnosť vidieť do budúcnosti, no zároveň to zariadili tak, aby jej predpovediam nikto neveril. Pozíciu Kasandry v slovenskej politike zohráva od svojho vzniku v roku 1990 Kresťanskodemokratické hnutie.

Reakcia na príspevok

Reakcia autora
autor: Lukáš Krivošík
e-mail: amilakvari@hotmail.com
pridané: 07-08-2003 18:25


Keď som písal tento príspevok, čakal som všeličo, ale naozaj som nečakal, že niekto povie, že je bez obsahu alebo, že sú to prázdne slová. Možno má ale pravdu Zelda a ten článok je naozaj len pre presvedčených a ľavičiarov naštve.
V každom prípade, Dewey, popieraš, že KDH malo také stanoviská o akých píšem a že reakcie na ne boli vždy výsmech a útoky??? Myslím, že som bol veľmi konkrétny pri mojom exkurze do histórie. Tá prvá časť, to sú proste fakty, tak ako sa udiali. Len moj záver o príčinách tohto stavu je subjektívny. Ale beriem si z toho poučenie a nabudúce sa budem musieť snažiť byť asertívnejší...
Pokial ide o ten Irak, sám som na rozdiel od vačšiny KDH bol za vojnu a myslím, že je skoro robiť závery, ako to tam dopadne, v tejto veci ale dúfam, že pravdu budú mať pravdu americkí konzervatívci a nie tí slovenskí. Generálne si ale myslím, že ktorákoľvek demokracia má kedykoľvek morálne právo zhodiť diktátorský režim...
Konkrétne teraz k Deweymu:
-KDH a korupcia- aj keď KDH je v nemilosti vacsiny médií, o nejakých podozreniach z korupcie som nepočul, odkedy ich opustili Kresánek, Dzurinda a Palacka. Myslím, že dnes sú kresťanskí demokrati na slovenské pomery veľmi transparentnou stranou.
-demografická kríza- nepočul som, žeby KDH chcelo zákonom alebo inak stanoviť minimálny počet detí, ktoré musí žena porodiť. To si si vymyslel, Dewey. Je to Tvoj výplod, ale na žiadnom fakte sa nezakladá. Demografická kríza je ale neodškriepitelný fakt nielen u nás ale v celej Európe. A za to, že dnes máme na Slovensku problém s deťmi celkom iste moze aj najliberálnejší interrupčný zákon v Európe.
-mafiánske praktiky US konzervatívcov- naštuduj si ako sa demokrat J.F. Kennedy stal prezidentom USA. Na Slovensku je mafia a staré eštébácko-komunistické štruktúry prakticky jedno a to isté. Veľmi dobrým príkladom je aj mesto Mersailles. Dlhé roky bolo ovládané mafiou, lebo tá mala konexie na najvyššie miesta medzi socialistickými špičkami mestského magistrátu. Ľavicoví liberáli sú jednoducho bandou klamárov a pokrytcov. Čerstvým príkladom je spor medzi poslancom EP za nemeckú SPD Schulzom a talianskym premiérom. Silvio Berlusconi je celkom iste skorumpovaný politik. Ale, keby ho nebolo, Taliansko by úplne ovládli komunisti. Navyše byť skorumpovaným politikom v krajine, kde politická korupcia kvitne ešte od čias rímskej ríše nie je až také hrozné. Hrozné naopak je pokrytectvo Berlusconiho západoeurópskych odporcov. Schulz vidí usmievavého Silvia, ale nevidí Joschku Fischera, ktorý brutálne a takmer k smrti zmlátil policajta. Poslanec Schulz nevidí J. Chiraca, ktorý by sedel v base, keby nemal prezidentskú imunitu. Nevidí Giscarda Desteigna, ktorý okrem toho že má mimoriadne otáznu finančnú minulosť, podvádzal manželku s herčkou Silviou Kristel. Nevidí ani Romana Prodiho, ktorého komisia má neustále problémi s korupciou a klientelizmom, atď.
-ľudské utrpenie, aké nemá vo svete obdoby- prosím Ťa, špecifikuj!!!
-ekológia, odzbrojenie, medzinárodný poriadok- toto sú veci, o ktorých sa dá diskutovať. Myslím, že ekologická psychóza je dobrým príkladom ambivalentného vzťahu ľavicových liberálov k pravde. O tom sa ale dajú písať celé knižky. Tak je to aj so zbrojením a s medzinárodným poriadkom.
-triezvy konzervatívci a naivná vačšina- Inak, za tento nadpis som aj ja trochu naštvaný. Na podnadpisy moj príspevok totiž rozčlenil Martin Hanus.
Ľudia u nás nie sú hlúpy, ale keď je niekomu od detstva masírovaný mozog sposobom, že "za 20 rokov tu máme dobu ľadovú", potom sa tomu netreba čudovať, že mnoho ľudí si naozaj myslí, že Ruskov spor s Palkom je o občianskom charaktere štátu. S ľuďmi treba hovoriť a možno Ťa to prekvapí, ale aj ja som ešte pred pár rokmi mal veľmi podobné názory, ako máš Ty, Dewey. Ono to ale je v ochote vypočuť si aj argumenty trebárs takého KDH a neobviňovať ich hneď so snáh upaľovať bosorky. Inkvizičné praktiky sú nielen špecifikom katolíckej cirkvi. Mimoriadne netolerantná vie byť trebárs aj veda, ale i liberáli. Nehnevaj sa ale tí dnešní v mnohom stratili so svojho klasického kréda.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group