ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: bebe
e-mail: bebe@ragtime.sk
pridané: 22-04-2005 16:01


"Mylite sa - interrupcie sa pokladali za a moralne a nelegitimne zabitie vzdy (nic na tom nemenia Akvinskeho filozof. disputacie, ktore cirkevne ucenie neprijalo...)."

Neman dovod neverit napriklad tejto stranke: http://www.religioustolerance.org/abo_hist.htm... ktora dokazuje, ze ohladne "nikolko tisic rokov trvajuceho presvedcenia krestanskych a predkrestanskych civilizacii" sa mylite Vy.

"Kedze v 12 storoci veda nevyzerala ako v 21. stor., tak je logicke, ze ziveho cloveka pokladali v stredoveku az plod, ktory sa hybe, kope - az ten mohli "detekovat", kedze ultrazvukom vtedy, krestania akisi spiatocnicki..., proste nedisponovali."

Aha tak veda uz stihla objasnit, co je ludskou podstatou, ktoru krestania nazyvaju dusa. A nielen jej pritomnost sa zistuje ultrazvukom. To su mi veci.

"Pri zdovodnovani Roe vs. Wade ste urobili taky kotrmelec, ze ani sam tomu nemozete verit - ano, Najvyssi sud interpretoval ustavu, ale proti spolocenskemu konsenzu."

Najvyssi sud v pripade Roe vs. Wade rozhodol v principe iba o tom, ze zakony zakazujuce aborciu su v rozpore z ustavou USA. Neskorsie rozhodnutia v inych pripadoch podmienky na vykonavanie aborcii spresnovali tak aby boli co najlepsie zodpovedali spolocenskemu konsenzu. (zakaz aborcii v statnych nemocniciach, zakaz financovat aborcie z prostriedkov statneho zdravotneho systemu Medicare atd) Clenov najvyssieho sudu vymenovava prezident USA priamo voleny obcanmi. Kedze spolocensky konsenzus sa v case meni je v systeme poistka. Clenov najvyssieho sudu menuje prezident priamo obcanmi. Mimochodom navyssi sud dlhodobo patri v USA k najdoveryhodnejsim instituciam.

(Navyse, vobec nie je vylucene, ze nejaky dalsi NS vyhlasi predchadzajuci rozsudok za neplatny - tiez v ramci intepretacie ustavy).

Clenov najvyssieho sudu vymenovava prezident USA priamo voleny obcanmi. Kedze spolocensky konsenzus sa v case meni je v systeme poistka. Clenov najvyssieho sudu menuje prezident priamo obcanmi. Mimochodom navyssi sud dlhodobo patri v USA k najdoveryhodnejsim instituciam.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group