ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: Martin Hanus
pridané: 21-04-2005 15:22


Mylite sa - interrupcie sa pokladali za a moralne a nelegitimne zabitie vzdy (nic na tom nemenia Akvinskeho filozof. disputacie, ktore cirkevne ucenie neprijalo...). Kedze v 12 storoci veda nevyzerala ako v 21. stor., tak je logicke, ze ziveho cloveka pokladali v stredoveku az plod, ktory sa hybe, kope - az ten mohli "detekovat", kedze ultrazvukom vtedy, krestania akisi spiatocnicki..., proste nedisponovali.

Pri zdovodnovani Roe vs. Wade ste urobili taky kotrmelec, ze ani sam tomu nemozete verit - ano, Najvyssi sud interpretoval ustavu, ale proti spolocenskemu konsenzu. (Navyse, vobec nie je vylucene, ze nejaky dalsi NS vyhlasi predchadzajuci rozsudok za neplatny - tiez v ramci intepretacie ustavy).

"Ja stale tvrdim ze nie je, pretoze obera ludi o prava, ktore im stat na inom mieste dal a to nie je dobre pre nikoho."

Akoze to nie je dobre nikoho? Je to dobre pre tisice ludi a desiatky lekarov. Ake pravo a komu zobral? Zeny, ktore si budu chciet dat zobrat dieta, budu mat zastupy lekarov a desiatky klinik, ktore ukon bez problemov vykonaju. Ideologia vam zatemnila zrak.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group