ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: Martin Hanus
pridané: 20-04-2005 19:10


Treba to vsak dotiahnut do konca: ja sa tiez bijem za co najmenej restrikcii a intervencii statu do spolocnosti. Lenze akonahle pokladate nenarodene dieta za entitu obdarenu rovnakym pravom na zivot, ako dieta sekundu po narodeni, akasi "sloboda zeny" nemoze byt argumentom, tak ako nehajite zlodeja, ze mal slobodu cosi ukradnut a stat nema jeho slobodu co obmedzovat.
Tento pohlad na potraty som si nevymyslel, bol niekolkotisicrocnym presvedcenim krestanskej aj predkrestanskej civilizacie - este v minulom storoci sa lekari v ramci Hippokratovej prisahy zavazovali, ze "nevykon potrat". Prvou krajinou, ktora ho zlegalizovala, bolo Leninove ZSSR.
Teraz ste napisali (a tu si dost protirecite), ze sud USA rozhodol spravne - a predtym ste mne vycitali, ze obhajujem rozhodnutie proti demokratickej voli vacsiny. Takze sami ste sa dopustili, z coho ste ma predtym vinili: vas subjektivny usudok a jeho spravnost ste postavili nad volu vacsiny (v usa by to vtedy nepreslo ani referendom ani v Kongrese - zrejme ani dnes...). Pritom ja chcem vyhradu svedomia zaviest cez parlamentne rozhodnutie vacsiny. Z toho vsetkeho vyplyva, ze vase argumenty o demokrat. mechanizmoch atd. len zakryvali podstatu: pre vas je pravo na aborciu svate bez ohladu na aktualny spolocensky konsenzus. Ja vam to neberiem, len ste to mohli napisat hned a vzajomne by sme sa nezdrziavali prednaskami o demokracii...
Ale inak som rad, ze potraty pokladate za amoralne (hoci nechcete, aby boli protipravne - dobre som pochopil?) Tento nazor som kedysi zastaval aj ja, pod tlakom argumentov (ktore v mojom pripade naozaj neboli inspirovane nabozensky!) som vsak rezignoval. Takze ste na dobrej ceste:-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group