ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: bebe
e-mail: bebe@ragtime.sk
pridané: 20-04-2005 16:57


"bude sa vam naozaj zit horsie v state, ked budu moct SLOBODNEJSIE vykonavat svoje povolanie aj napr. krestanski (kvalitni!) lekari, ktori nebudu musiet robit potraty (kde nejde o zdravie, ale iba o rozhodnutie zeny zbavit sa dietata), pricom ta zena si moze dat ten potrat urobit u ineho lekara???"

Nepaci sa mi stat ktory mi nieco slubi a zaroven si vyhradzuje pravo v istych situaciach slub nedodrzat. Neberte tento priklad osobne a ubezpecujem vas ze Vas nepokladam za totalitara, ale podobne to bolo napriklad so slobodou zhromazdovania za komunistov. Bola sice zarucena, ale zaroven fungoval paragraf o rozvracani republiky, ktory ju vlastne rusil.

"PRICOM tato moznost nevznikne na zaklade nedemokratickych mechanizmov, ale schvalenim zmluvy v PARLAMENTE!!! (preto mi uz nepodsuvajte, ze obhajujem nejaky puc, nie je to pravda!!!). Ak je tento moj postoj pychou a postoj vas, Deweya a pana jednokto liberalnou toleranciou, tak uz naozaj neviem..."

Ak slovensky parlament schvali vyhradu svedomia, bude to v rozpore s
tym ako ja chapem demokraciu. Len sa tym potvrdi, ktore politicke strany su ochotne povysit svoju agendu nad demokraticke principy.

"Mimochodom (a prosim, odpovedzte mi), co si myslite o rozhodnuti Najvyssieho sudu v USA z roku 1973 v kauze Roe vs. Wade, ked sa v USA zlegalizovali potraty? Pripominam, ze to bolo proti spolocenskemu konsenzu, a toto rozhodnutie inspirovalo aj mnohe zapadoeuropske staty."

Myslim ze toto rozhodnutie presunulo bremeno rozhodovania sa na zenu a obmedzilo stat v zasahovani do sukromia cloveka.

Ja osobne urobim vsetko preto, aby sa vsetky deti, ktore splodim dockali uspesneho porodu. Aborciu nepovazujem za jeden zo sposobov antikoncepcie. Cim ich bude menej tym lepsie pre vsetkych. Nie som vsak zastancom restrikcii. Stat by mal robit vsetko preto, aby rastol pocet moznosti anonymne porodit, maximalne zjednodusit pravidla adopcie a to aj do zahranicia, ucit o antokoncepcii atd...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group