ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: Martin Hanus
pridané: 19-04-2005 20:15


Cenim si ten predposledny odstavec - len problem je v tom, ze akonahle zacnem tieto nazory prezentovat, uz som totalitar. Tej vycitke sa nevyhnem, a je jedno, ci debatujeme o nejakej pravnej zmluve, ci o etickom rozmere, vzdy narazim na ten vas "spolocensky konsenzus". Pritom nerobim nic ine nez sirim svoje (a uznate, dufam, uplne legitimne) nazory, ktore chcem presadit DEMOKRATICKOU, parlamentnou cestou (nie ako to bolo v USA). Nedrzim hladovku, nevyhrazam sa lekarom, ktori potraty robia, ani sa im nechystam vyhadzovat kliniky do povetria (ako niektori nabozenski sialenci v USA). Ja tento stav respektujem, a respektujem, ze vacsina by mozno naozaj nebola za zakon podla mojej predstavy. Ok! Prosim vas o rovnake pochopenie pre ludi ako som ja, aby ste ich neoberali o dosledky ich viery, ked chcu byt lekarmi, ale bez toho, aby boli nuteni robit potraty (ak nie je v ohrozeni zivota matka). Uz som z toho naozaj zufaly: bude sa vam naozaj zit horsie v state, ked budu moct SLOBODNEJSIE vykonavat svoje povolanie aj napr. krestanski (kvalitni!) lekari, ktori nebudu musiet robit potraty (kde nejde o zdravie, ale iba o rozhodnutie zeny zbavit sa dietata), pricom ta zena si moze dat ten potrat urobit u ineho lekara???
PRICOM tato moznost nevznikne na zaklade nedemokratickych mechanizmov, ale schvalenim zmluvy v PARLAMENTE!!! (preto mi uz nepodsuvajte, ze obhajujem nejaky puc, nie je to pravda!!!). Ak je tento moj postoj pychou a postoj vas, Deweya a pana jednokto liberalnou toleranciou, tak uz naozaj neviem...

Mimochodom (a prosim, odpovedzte mi), co si myslite o rozhodnuti Najvyssieho sudu v USA z roku 1973 v kauze Roe vs. Wade, ked sa v USA zlegalizovali potraty? Pripominam, ze to bolo proti spolocenskemu konsenzu, a toto rozhodnutie inspirovalo aj mnohe zapadoeuropske staty.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group