ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: v.B
pridané: 18-04-2005 16:16


Mne to zjavne pomalsie zapaluje. Riesenie c.3 podla teba znamena naviazanie statu na katolicku idelologiu. Nakolko nebudis dojem cloveka, ktory si zela naviazat stat na katolicku ideologiu, asi nesuhlasis ani s nim. Mna zaujima co navrhujes. Jedine co ma napada je ze nebudes spokojny, kym zo zdravotnictva nebudu vyrazeni vsetci krestanski lekari. Mozno by si to mal povedat na rovinu, ze o toto ti ide a reci o prave, hodnotach, zmluvach atd su len figovy list (alebo "odborne" povedane racionalizacia)

Samozrejme uz ani necakam ze sa od teba dozviem, co ma s katolickou ideologiu spolocne tvrdenie, ze potrat nie je lekarsky zakrok.

Asi najvacsi vtip sa ti podaril v prispevku 13-04-2005 17:14 ohladom hodnotenia konzervativcov, ktori, ako tvrdis by s tebou suhlasili. Unikla ti podstata, ze v konzervativnom nahlade na svet su minimalne tieto principy, ktore stoja vyssie:
1) prirodzne pravo na zivot
2) popretie prava statu zasahovat do toho (minimalne ak sa jedna o nevinneho)
3) pravo na slobodu svedomia od statneho donutenia
Cize aby si mal pravdu, musel by si najprv najst schizfrenickeho konzervativca, ktory najdolezitejsie normy svojho svetonazoru ignoruje, a na menej podstatnych zaslepene lpie bez ohladu na kontext (zatial si ale zrejme nenasiel takeho ziadneho :-) ). Povedal by so to tak ze si kludne hlasaj svoje nazory, ale konzervativcov do toho netahaj, nezasluzia si to...

Ze pokladas za samozrejmost, ze stat ma sluzit tvojej "liberalnej" idelogii a vsetci ostatni maju poslusne svoje svedomie realizovat v sukromnom sektore, nad tym sa uz ani nepozastavujem, to je predsa pre toleranciu "liberalov" a ich "neideologicky" pristup typicke -))).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group