ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: Dewey
pridané: 18-04-2005 13:32


1. Zarty bokom, ak to urobi vedome, pojde si posediet v zavislosti od sposobenej ujmy do chladku. V ziadnom pripade nejde o priestor pre svojvolu ako v tomto pripade.

2. Ale to je principialna otazka, zmluva sa da uzatvorit aj ina, pytam sa preco vyhrada svedomia prave vo vztahu k jednej institucii a jednej vierouke?

3. Parlament je legislativa, kto bude vykonnou mocou(kto bude urcujucim pri stanoveni rozsahu vyhrady? No ano, ona institucia.
Pozor, ziadna taka ideologia tu nebola. Bol tu priestor pre slobodne rozhodnutie. Toto je etatisticky pokus o tyraniu vacsiny.
Tu nejde o branenie sa ideologii, tu ide o branenie sukromenu rozhodnutiu matiek. A stale o potratoch. Nejde zdaleka len o potraty. Nech sa snazia vytvorit nepotratove kliniky a nepotrebuju takto siroko ponatu vyhradu svedomia s delegovanim casti vykonnej moci na nejaku cudziu instituciu.
4. Nie vyhybas sa odpovedi. Uplne to chapem, pretoze je to do absurdnosti dotiahnuta logika, ktora sa aplikuje v tomto pripade.

ale aj moralka/nemoralka - len jediny dovod je legitimny, aby niekto vstupil do rozhodnuti jednotlivca - ze niekomu ublizuje, tu niet komu ublizit. Takze taketo konanie, vstupovanie do rozhodnutia druheho, je z mojho pohladu amoralne, rovnako ako je amoralnym vynutit si utrpenie deti po narodeni. V mene coho? V mene ich stastia alebo v mene nejakej nespochybnitelnej pravdy, ktorej najmensie priznane spochybnenie by znamenalo spadnutie domceka z kariet.
Preto nema vyznam dalej pokracovat.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group